> O školi  > Knjižnica

KNJIŽNICA MEDICINSKE ŠKOLE OSIJEK

WEB KATALOG: (pronađi knjigu naše knjižnice)

Vukovarska 209, 31000 Osijek

Voditeljica:

Alta Pavin Banović, mag. theol., mag.bibl.

mob. 091 4540 256

alta.pavin@gmail.com

Ponedjeljak, četvratak 13:00 - 19:00 sati
Utorak, srijeda, petak 8:00 - 14:00 sati

Knjižnični odbor: (članovi od 2. prosinca 2013.)

1.Alta Pavin Banović, mag. theol., mag. bibl.

2.Vesna Kasač, prof. hrvatskog jezika i književnosti

3.Andrea Mlinarević, prof. povijesti i dipl. arhivist

Djelatnost

Školska knjižnica Medicinske škole Osijek djeluje za potrebe učenika i djelatnika Medicinske škole Osijek. Djelatnost školske knjižnice sastavni je dio odgojno-obrazovnog i knjižničnog sustava te je izravno uključena u nastavni proces i učenje. Školska knjižnica pruža obavijesti i spoznaje bitne za uspješno uključivanje u suvremeno društvo koje se temelji na znanju i informaciji.

Opis

Knjižnica s čitaonicom je smještena u prizemlju škole na površini od 60 m2. Čitaonica ima 14 čitateljskih mjesta, tri računala i TV. Program za knjižnično poslovanje je METELwin od 2006.

Knjižnični fond

* Knjižni fond: 8936

* Periodika: 5

* AV-građa: 76

* Elektronička građa: DVD 40, CD-ROM 38, CD-R 17

Povijest školske knjižnice

Kroz dugi niz godina je Medicinska škola Osijek djelovala na nekoliko lokacija i promijenila nekoliko naziva. Dogradnjom Školskoga centra „Ruđer Bošković”, 1. rujna 1978. godine, Medicinska škola seli u nove prostore na Zeleno polje bb, da bi se 1992. godine konačno izdvojila iz Školskoga centra i počela samostalno djelovati. Školskoj knjižnici Medicinske škole dodijeljen je prostor u Školskom centru “Ruđer Bošković”, a 2003. godine seli u prizemlje vlastite zgrade gdje dobiva dvije prostorije, knjižnicu i čitaonicu. Završenom dogradnjom novoga dijela školske zgrade 5. studenoga 2015. knjižnica preseljava u novi prostor u prizemlju škole.

Tijekom Domovinskoga rata knjižni fond je bio uništen i osiromašen, ali su obnovi i razvoju pomogla vlastita sredstva škole kao i pomoć mnogih plemenitih donatora koji su se odazvali zamolbama i donirali vrijedne knjige školskoj knjižnici: dr. Vladimir Utvić, Hrvatska bratska zajednica iz Pittsburgha, Biskupski ordinarijat Đakovo, Naklada “Erasmus” Zagreb i dr. Fond tijekom godina sve više raste, broj knjiga se svake godine povećava te sada zadovoljava potrebe obvezne učeničke lektire i stručne literature.

Tijekom 90-ih godina 20. stoljeća u školskoj knjižnici radila je Barica Babić, prof., od 1994. godine radi Marina Belić, prof. koju je tijekom porodiljnog dopusta zamjenjivala Dragica Dragun, prof., od 2006. do 30. rujna 2013. radi Tihana Lubina, dipl. knjižničarka i prof., potom dva mjeseca Mirta Faktor, prof., a od 1. prosinca 2013. Alta Pavin Banović, mag. theol. i mag. bibl.

« Lipanj 2017 »

22.06.2017. 16:00
Studija upozorava na e-cigarete
Nalazi američkih znanstvenika sugeriraju kako uporabu elektronskih cigareta prati rizik za oštećenja DNK usporediv s pušenjem običnih cigareta bez filtera.

08.06.2017. 12:34
Slavimo mora i oceane!
8. lipnja svake se godine obilježava Svjetski dan oceana. Turistička sezona, vrijeme sunca, mora i kupanja se bliži, ima li stoga boljeg načina da je započnemo od dana posve‡enog promišljanju o našim doprinosima ekosustavima od kojih ovisi cijeli život na Zemlji?