> O školi

Dragi učenici, roditelji i posjetitelji naših stranica,

Dobro došli u Medicinsku školu Osijek!

Pokušat ću ukratko, riječju i slikom, predstaviti školu koja neprekidno djeluje 65+ godina.
Iako po godinama već pripada trećoj dobi, Medicinska škola Osijek prati suvremene trendove u obrazovanju za zanimanja medicinska sestra/tehničar opće njege, dentalni tehničar/ka, fizioterapeutski tehničar/ka, farmaceutski tehničar/ka, zdravstveno laboratorijski tehničar/ka, sanitarni tehničar/ka, primalja asistentica/asistent te dentalna asistentica/asistent, program koji se izvodi od školske godine 2011./2012.
Osim redovitom nastavom,  učenici i nastavnici bave se nizom izvannastavnih aktivnosti, pa tako u Školi djeluju LIDRANO-vci: recitatori, literati, novinari, radijska i filmska družina, dramska skupina i mladi knjižničari, Školski sportski klub „Medicinar“ u kome se okupljaju sportašice i sportaši svih profila te se natječu u nogometu, rukometu, košarci, odbojci, atletici, plivanju, kuglanju, stolnom tenisu…  Za zainteresirane učenike nude se dodatni sadržaji i pripreme za natjecanje iz različitih nastavnih predmeta: hrvatski jezik, engleski jezik, latinski jezik, geografija, povijest, biologija, vjeronauk, stručni predmeti…
Škola nastoji provođenjem raznih projekata još više podići kvalitetu obrazovanja koje nudi. Tako je u školskoj godini 2012./2013. započelo provođenje IPA projekta SENIORS CARE koji se financira iz europskih fondova, a u školskoj godini 2011./2012. proveden je projekt Ugošćivanje Comenius asistenata u sklopu kojega je studentica engleskog jezika iz Velike Britanije u našoj školi bila asistentica na nastavi engleskog jezika.
Posebnu važnost Škola posvećuje javno-zdravstvenim i volonterskim aktivnostima na području grada i županije koje ostvarujemo u suradnji sa Zavodom za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije, osječkim Crvenim križem i Volonterskim centrom Osijek. U njima sudjeluju gotovo svi učenici programa medicinska sestra/tehničar sa svojim nastavnicama stručnih predmeta i velik broj učenika volontera. Promicanjem ideje volontiranja u našoj školi podižemo svijest svih učenika o potrebi skrbi za bližnje u skladu s motom „Volonteri su ljudi velikog srca“.
Uz zaposlene nastavnike u Školi radi i velik broj vanjskih suradnika, liječnika specijalista u svim područjima, doktora dentalne medicine, magistara farmacije, diplomiranih inženjera medicinsko-laboratorijske dijagnostike, medicinske biokemije i prehrambene tehnologije, diplomiranih fizioterapeuta i prvostupnika fizioterapije te prvostupnika sestrinstva.
Nastava je organizirana u moderno opremljenim učionicama, kabinetima i laboratorijima, a dogradnjom škole dobit ćemo još prostora koji će nam omogućiti još kvalitetnije obrazovanje u svim zanimanjima. Završetak dogradnje i opremanja novih prostora planiran je u roku od četiri godine od početka radova u listopadu 2012.
Čvrsto vjerujem kako zajedničkim radom možemo ostvariti ozračje suradnje i međusobnog uvažavanja svih, i učenika i roditelja i djelatnika, i postići izvrsne rezultate u svim područjima života Škole na ponos svih nas.

Renata Gal, prof.
Ravnateljica Medicinske škole Osijek

« Lipanj 2017 »

24.06.2017. 08:00
Funkcionalno povezivanje bolnica
Iz ministarstva zdravstva je najavljeno kako će u idućih nekoliko dana biti predstavljen plan funkcionalnog povezivanja bolnica.

23.06.2017. 11:23
Berlinska vlada zabranjuje seksističke reklame i plakate
U koalicijskom sporazumu koji je potpisan 2016. godine, berlinska "crveno-crveno-zelena" Vlada koju čine Socijaldemokrati te Lijeva i Zelena stranka, pristala je zabraniti iznajmljivanje gradskog oglasnog prostora oglašivačima koji u svojim reklamama seksualiziraju žene.