Stručna ekskurzija u J.G.L. te putovanje u Italiju

Autor: Damir Miler, 14. 10. 2013.

Učenici četvrtih razreda Medicinske škole Osijek, smjer farmaceutski tehničar I zdravstveno laboratorijski tehničar, posjetili su 04.10.2013. godine Jadran Galenski Laboratorij u Rijeci.
Uz vodstvo razrednica Nemet, Mavrov I magistre Čebo obišli su proizvodne pogone tvornice lijekova J.G.L. koja u svom asortimanu ima preko 300 vlastitih proizvoda I poznatih brendiranih generičkih lijekova.
Upoznali su se sa razvojem tvrtke od 1991 godine, te nastanka iste na temelju centralnog laboratorija za izradu I kontrolu magistralnih I galenskih pripravaka ljekarne Jadran Rijeka.
Marika Čebo mag.pharm.

Učenici su obišli proizvodne pogone za sterilne otopine, gdje se odvija proizvodnja sa najvišim standardima kvalitete, te pogone za proizvodnju tabletiranih lijekova I kontrolno analitički laboratorij. Upoznali su sustav procesne kontrole proizvodnje lijekova, te pakiranje sterilnih otopina.
Putovanje nastavljamo u Italiju, zemlju članicu Europske unije, znamenitu po brojnim kulturno-povijesnim spomenicima, dobroj hrani (pica, špageti), vino, dizajn, moda I opera.
Verona je bila prva destinacija našeg puta u Italiju.
Razgledali smo mnoge kulturno- povijesne spomenike.
Slavna Veronska Arena, očuvani rimski amfiteatar oduzimala nam je dah.
Posjetili smo Julijinu kuću I slavni balkon u Veroni gdje smo se uvjerili se da je doista grad najpoznatijih svjetskih ljubavnika Romea I Julije.
Obišli smo I veličanstven rimski most, Most od kamenog zida (ponte di Piestra).
Putovanje oduševljenih učenika nastavlja se u Veneciju, jednu od najljepših kulturno-povijesnih prijestolnica Mediterana. Grad je poznat po kanalima, gondolama, bogatoj povijesti kao središte Mletačke Republike. Oduševili smo se Trgom Svetog Marka, duždevom palačom, sustavom uličnih kanala, Canalom Grande te mostom uzdisaja.
Na koncu naše ekskurzije krenuli smo u pustolovinu, u grad Gardeland iskušati naše adrenaline u zabavnom parku. Isprobali smo sve adrenalinske vožnje: Blue Tornado, Raptor, Atlantida I dr.
Učenici su puni dojmova I oduševljenja doputovali u Osijek.