Humanitarna akcija

Autor: Damir Miler, 20. 9. 2013.

PUT DOBROTE za sirotište „Mali dom“ u Keniji

Dođite, budite jedno milosrdno srce za tisuće siročića u Keniji i upoznajte misionarski rad fra Mire Babića! Osječki pjesnici u Društvu pjesnika Antun Ivanošić podržavaju akciju za djecu koja ne znaju što je poezija, nemaju mamu da im tepa večernje uspavanke ni knjižaru s bajkama, ali ta djeca na osobit način razumiju pjesmu srca i govor ljubavi! Na putu dobrote od Kenije do Hrvatske postaja je u srcu Osijeka, u petak 20. rujna u 19 sati , u dvorani GČ Gornji grad“ (Trg Lava Mirskog 1, iza Glasa Slavonije), dočekajmo misionare dobrote!

Legice, lege, Osječanke i Osječani, poetese i pjesnici, obične čovjekice i ljudi, dragovoljci Domovinskoga rata i humanitarci koji imate iskustvo ljubavi za drugoga i opće dobro, želite li biti dio planetarne kršćanske ljubavi? Zanima li Vas život djece bez mame i tate, mališana s posebnim potrebama čiji obrok ovisi o Vašoj kapi dobrote? Pogledajmo skupa film „Put dobrote“, autorice Anite Malenice! Poslije ćemo biti bogatiji.
Dobrodošla je koja kunica, ali najvažnije je Vaše prisustvo u zajedništvu činjenja dobra, dioništvo iskrene empatije s dobrim ljudima. Osječko gostoprimstvo ukazat će humanitarka profesorica Verica Zeko-Pivač, koja poručuje: Radost je u darivanju!

Zahvaljujem Vam riječima bl. Majke Terezije:
Činiš li dobro, reći će da to radiš zbog sebičnih ciljeva. Nije važno, čini dobro. Ostvaruješ li svoje namjere, steći ćeš lažne prijatelje i istinske neprijatelje. Nije važno, ostvaruj namjere. Dobro koje činiš zaboravit će se sutra. Nije važno, čini dobro. Daješ li svijetu bolji dio sebe, odbacit će te. Nije važno, daj bolji dio sebe.
Nevenka Špoljarić, dopredsjednica Društva pjesnika