Aktivnosti u okviru IPA projekta Studijsko putovanje 4.do 6. rujna 2013.

Autor: Damir Miler, 8. 9. 2013.

Tijekom studijskog putovanja posjetile smo 4. rujna Specijalnu bolnicu za psihijatrijsku i palijativnu skrb Sveti Rafael Strmac. Osnivači bolnice su članovi reda Milosrdne braće. Prior  fra Dario Vermi, ravnatelj ustanove, njegov zamjenik, glavna sestra, članovi tima za palijativnu skrb, članovi tima za skrb o psihijatrijskim bolesnicima upoznali su nas s radom i organizacijom ustanove i posebnostima pristupa svojim korisnicima.

Dom za starije i nemoćne osobe Primorsko goranske županije „Mali Kartec“ Krk posjetili smo 5. rujna. Ravnatelj Doma i njegovi suradnici upoznali su nas s aktivnostima i organizacijom skrbi za starije osobe te E-qalinom (European quality-improving innovative learning in residential care homes for the elderly). Indikatori kvalitete, njihovo praćenje i korištenje pomažu zaposlenicima u učenju kako poboljšati kvalitetu života u domovima  za starije osobe.

U slobodno vrijeme obišle smo kulturno povijesne znamenitosti Krka.

Sudionici studijskog putovanja bili su predavači zdravstvene njege iz Medicinske škole

Osijek, Zdravstvene i veterinarske škole Dr. A. Štampar Vinkovci i Medicinskog fakulteta

Osijek, te predstavnici Dom za starije i nemoćne osobe Osijek i Kluba 60+ iz Osijeka.