MISA ZAZIVA DUHA SVETOGA ZA PROFESORE I UČENIKE MEDICINSKE ŠKOLE OSIJEK

Autor: Damir Miler, 3. 9. 2013.

Prvi nastavni dan, 2. rujna 2013., učenici i profesori Medicinske škole Osijek su u 12.00 sati započeli svečano euharistijsko slavlje u župnoj crkvi Preslavnoga Imena Marijina. Misno slavlje vodio je novi vjeroučitelj u Medicinskoj školi Osijek vlč. Davor Tomić, vikar u župi Svetoga Josipa Radnika u Osijeku.

Učenici su aktivno sudjelovali u pripremanju i proslavi svečane euharistije. Prvo čitanje je Poslanice Hebrejima pročitala je Maria-Paula Stjepanek, učenica 2.s1, a Psalam je pročitala Melani Matan, učenica 2.s1 uz pjevanju antifonu Hvalim Gospodina, Ime mu blagoslivljam i slavim Boga svog, moj put je On. Prigodne molitve vjernika u ime svih prisutnih pročitala je Ana Kalazić, učenica 2.s1 razreda. U prinosu darova sudjelovali su učenici 2.s1 razreda Izabela Černjava i Andriana Kupanovac koje su prikazale plakat učenika i profesora Medicinske škole Osijek, sliku zaštitnice škole bl. Majku Terezu prinijela je Marija Poslon, Ljetopis škole Vjekoslav Živković, laptop, cd-e i usb-e Antonela Malijurek, a školske torbe Ema Lišnjić, Melani Matan i Antonio Vereš. Nakon pričesti prigodni meditativni tekst pročitala je Valerija Dević. Na orguljama je cijelo misno slavlje glazbeno pratila Dora Ivanika, učenica 2.f razreda i solistica Maja Uremović, učenica 4.s1 razreda prigodnim duhovnim šansonama. Tradicionalnu misu zaziva Duha Svetoga organizirala je i koordinirala vjeroučiteljica Alta Pavin Banović.

A.P.B.