Školski sportski dan Medicinske škole Osijek

Autor: Ozren Zrilić, 12. 6. 2013.

Školski sportski dan smo proslavili 31.05.2013.godine na Osječkom Srednjoškolskom igralištu sportskim aktivnostima koje su trajale onoliko koliko smo imali snage i energije.

Sudionici su bili svi učenici prvih razreda Medicinske škole Osijek i njihovi razrednici. Okupili smo se malo prije 8:00 sati ispred škole i u koloni dva po dva pješke se zaputili prema igralištu. Pješačenje nam nije bilo teško, to nam je bilo odlično zagrijavanje za sportska natjecanja na igralištu. Moramo spomenuti kako nisu svi učenici došli pred školu, čekali su nas na igralištu u sportskoj opremi spremni za natjecanje.

Ugodno nas je iznenadio novi izgled Srednjoškolskog igrališta, sve je bilo u živopisnim bojama. Prava atletska staza sa tartan podlogom crvene boje, košarkaško igralište sa podlogom plave boje, jedno malonogometno ili rukometno igralište plave boje i žuto odbojkaško igralište, sve izgleda odlično.

Za one koji nisu sudjelovali u natjecanjima bilo je mnoštvo drugih aktivnosti i fitnes sprava postavljenih na otvorenom na kojima se mogu  vježbat i jačati mišići cijelog tijela. Dobar dio djevojaka ja iskoristio pruženu priliku i neumorno su vježbale svoje mišiće za ljeto koje nam dolazi. Čuli su se i komentari da bi bilo jako dobro doći učit na ovo igralište pa u pauzi učenja napraviti koji seriju vježbi na spravama.

Djevojke su se natjecale u odbojci, a mladići u nogometu. Ekipe su bile formirane po razredima. Nedostajalo je mladića iz 1.s1 i 1.s2 razreda pa smo spojili mladiće ta dva razreda i dobili jednu kvalitetnu nogometnu ekipu.

U odbojci svaki razred je imao svoju ekipu, a u finalu za prvo mjesto borile su se djevojke 1.f i 1.s2 razreda. Nakon uzbudljive i dugotrajne borbe pobijedile su djevojke iz 1.s2 razreda.

Kod mladića smo imali četiri vrlo kvalitetne i jake ekipe. Igralo sustavom natjecanja svi protiv svih, pobjeda je bila tri boda, neriješeno po jedan bod za svaku ekipu i poraz nula bodova. Najbolja je bila ekipa 1.L razreda koja je imala pobjeda isto kao i ekipa 1.s3 razreda. U utakmici između 1.s3 i 1.L razreda bilo je neriješeno, ali ukupno u cijelom turniru ekipa 1.L razreda je dala jedan gol više i to im je osiguralo prvo mjesto.

Ostala mjesta nisu bitna, bitno je da smo se dobro zabavili i da smo se svi bavili sportom ekipnim ili individualnim što nam je omogućilo novo igralište.