Akcija „DOBRO JE ČINITI DOBRO“

Autor: Damir Miler, 5. 10. 2012.

U povodu nadolazećeg „Dana zaštite životinja – 4. listopada“, učenici naše škole 3. listopada su posjetili azil za napuštene i nezbrinute pse u Nemetinu udruge „Pobjeda“. U akciji „Dobro je činiti dobro“ učenici su skupljali dobrovoljne novčane priloge s kojima je kupljena hrana za pse.
Učenici 2.s1 Srđana Brkljač, Stefan Jovičić, Katarina Kljajić, Ivana Pilinger; 2.s2 Radovan Bagić, Ines Horvat, Ivana Kljajić, Toni Vibovec; 2.ft Marija Dumančić, Monika Hrvat, Nika Petrinšak, Dejana Trifunović, uz koordinaciju više medicinske sestre Jadranke Marušić, profesorice Vesne Feher Belaj i domara Ivice Valentića su predali donaciju (27 vreća harne za pse).

Dolaskom u azil volonterke su nas upoznale s radom azila, problemima i planovima u 2013. godini. Nakon toga je uslijedilo razgledavanje azila, upoznavanje i druženje s njegovim „stanovnicima“. Zatim je dvanaest četveronožnih sretnika krenulo u šetnju kroz obližnju šumu do rijeke Drave. Za njih je to bila „šetnja nade“. Na licima učenika bio je osmijeh. To je bio dovoljan znak njihove plemenitosti.
Na kraju posjeta volonterke su nam zahvalile na donaciji i šetnji pasa.
Nekoliko učenika izrazilo je želju za udomljavanje pasa. Nadamo se i veselimo da ćemo uskoro na našim stranicama ugledati slike sretno udomljenih pasa.
Hvala svim učenicima koji su sudjelovali u akciji, jer bez njihove dobre volje i entuzijazma ova akcija ne bi bila uspješno provedena.

« Svibanj 2024 »