Medicinska škola sudjelovala u obilježavanju Svjetskog dana zdravlja

Autor: Damir Miler, 16. 4. 2012.

Svjetski dan zdravlja obilježava se 7. travnja u povodu obljetnice osnivanja Svjetske zdravstvene organizacije 1948. godine. Tema ovogodišnjeg dana zdravlja je "Starenje i zdravlje", jer danas u svijetu ima oko 600 milijuna osoba starijih od 60 godina. Prigodan program povodom obilježavanja Svjetskog dana zdravlja 2012. godine je organiziran u nedjelju, 15. travnja 2012. godine u Ulici Lorenza Jaggera. Učenici su sudjelovali u aktivnostima mjerenja krvnog tlaka i određivanja razine glukoze u krvi na „štandovima“ Medicinske škole Osijek, Društva  za zaštitu od dijabetesa Osijek i Udruge cerebrovaskularnih bolesnika.

Svake godine Svjetska zdravstvena organizacija bira ključni zdravstveni problem i ohrabruje ljude svih uzrasta da organiziraju događaje koji naglašavaju značaj zdravstvenog pitanja radi dobrog zdravlja. Svjetski dan zdravlja daje jedinstvenu priliku da se zajednice širom svijeta udruže i promoviraju aktivnosti koje mogu unaprijediti zdravlje.

Tema ovogodišnjeg dana zdravlja je "Starenje i zdravlje",  Starenje predstavlja zabrinutost za sve - bez obzira radi li se o mladoj ili staroj, muškoj ili ženskoj, bogatoj ili siromašnoj osobi - bez obzira gdje živimo. U razvijenim zemljama, kao i u zemljama u razvoju, uloga starijih osoba ima značajan doprinos u razvoju društva. Takav doprinos razvoju može biti samo ako se osigura da starije osobe uživaju odgovarajuću razinu zdravlja.

Grad Osijek, organizator i ovogodišnjeg događaja, pokazuje spremnost lokalne vlasti za stvaranjem uvjeta kontinuiranog podizanja kvalitete života svojih građana. Prigodan program povodom obilježavanja Svjetskog dana zdravlja 2012. godine je organiziran u nedjelju, 15. travnja 2012. godine u Ulici Lorenza Jaggera (na potezu) od križanja s Ulicom Hrvatske Republike i križanja s Adamovićevom ulicom i nastavno do Školske ulice.
Danski  veleposlanik  gospodin  Bo Eric Weber  je također izmjerio razinu glukoze u krvi i razgovarao s učenicima. Pokazujući na amblem Medicinske škole, na učeničkoj uniformi,  rekao da je to godina njegova rođenja i da bi volio svoj 65. rođendan proslaviti u našoj školi.
U aktivnostima obilježavanja Svjetskog dana zdravlja sudjelovali su:
Filip Vidaković, Maja Jakšić, Josipa Stanušić, Vedran Ferko i Dona Šuto iz  4.s2 razreda, Matea Šerbedžić, Iva Kurtović, Lucija Perković, Dino Hađikan i Ines Kalinović iz 3.s1 razreda, Kornelija Bolmanac, Iva Bago i Marija Marinović iz 3.ft razreda,  Magdalena Matić 1.ft,  Valentina Živković i Tena Lastelić iz 2.l razreda, Inga Welzer, Kristina Ivandić, Filip Patača, Tamara Hrgović i Mirna Tićak iz 4.s3 razreda, Dunja Bart, Ivona Škulj, Maja Majetić Ines Florek i Marijana Šefer iz 3.s2 razreda, ravnateljica,  profesori  i stručni učitelji: Nada Prlić, Zoran Škrinjarić, Snježana Tomljenović, Ivana Marček, Sanja Dravinski, Jasenka Vujanić, Jadranka Marušić i Ljiljana Eršek.

« Svibanj 2024 »