Medicinari obilježili Svjetski dan bolesnika

Autor: Damir Miler, 22. 2. 2012.

“Prijatelj je onaj koji je kraj tebe i kada prolaziš kroz teške periode života.”

Učenici prvog i trećeg razreda fizioterapeuta su 11. veljače 2012. obilježili svjetski dan bolesnika na odjelu za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju (OFMIR) u Bizovcu. Tamo je održana sveta misa koju je predvodio đakovačko-osječki pomoćni biskup Đuro Hranić.

Zajedno sa stručnim učiteljima, Evom Pavić i Ivanom Marček, bili smo podrška našim bolesnicima i tako uveličali sveto slavlje. Podijelili smo im svete sličice i sudjelovali u njihovoj molitvi za brže ozdravljenje i lakši oporavak. Motivirali smo ih i poručili da ne posustaju u cjelokupnom procesu rehabilitacije koji je nerijetko težak i naporan. Biskup je s izrazitim zadovoljstvom posvetio bolesničke sobe i zahvalio se na toplom dočeku. Na svetom su slavlju sudjelovali i naši stariji kolege, fizioterapeuti, medicinske sestre, ravnateljstvo i ostalo medicinsko osoblje. Sveta misa je bila popraćena crkvenim zborom koji je misu uveličao dolaskom iz župe Sv. Josipa Radnika iz Osijeka.
Naše smo bolesnike pozdravili nakon domjenka koji je po završetku svete mise organiziran kao znak pažnje i odgovornosti od strane osoblja našeg odjela.
Nadamo se da smo svojom prisutnošću bili i ostali prijatelji naših bolesnika te da smo predstavili Medicinsku školu Osijek u najljepšem mogućem svjetlu.

Sebastian Šimić-Polić, 3.ft

« Svibanj 2024 »