Proslavili smo dan starijih osoba

Autor: Damir Miler, 12. 10. 2011.

Međunarodni dan starijih osoba proglasili su Ujedinjeni narodi 1990. godine. 1. listopad obilježava se diljem svijeta, pa tako i u Domu za starije i nemoćne osobe u Osijeku. U organizaciji proslave Međunarodnog dana starijih u Domu za starije i nemoćne osobe na Drinskoj ulici u Osijeku sudjelovale su učenice Medicinske škole Osijek iz 3.s1 razreda Ana Dokoza, Lucija Filipović, Ines Kalinović i Martina Misbrener, a iz 3.s2 razreda Marijana Šefer, Ivona Škulj i Maja Majetić s vms Zdenkom Kesl i vjeroučiteljicom Altom Pavin Banović.

Misno slavlje započelo je u 10 sati u velikoj dvorani Doma gdje je sve prisutne štićenike Doma kao i njihove goste pozdravio ravnatelj Dragan Lončarević. Euharistijsko slavlje predvodio je doc.dr.sc. Vladimir Dugalić, profesor s Katoličkog bogoslovnog fakulteta iz Đakova zajedno sa svećenicima: duhovnikom u Domu vlč. Stjepanom Starešinom, Robertom Kirchofferom, župnim vikarom iz župe sv. Josipa Radnika u Osijeku i o. Arkadiuszom Krasickim, CSSp župnikom u župi Mučeništva sv. Ivana Krstitelja na Brijestu i osječkim studentskim kapelanom. Prvo čitanje iz Jakovljeve poslanice pročitala je učenica Marijana Šefer, a 23. psalam Ivona Škulj uz glazbenu pratnju župnoga zbora sv. Josipa Radnika u Osijeku koji su pratili cijelu Misu. Četiri učenika iz petoga razreda osnovne škole Dobriša Cesarić i učenice Medicinske škole Osijek Martina Misbrener i Ines Kalinović pročitali su prigodne molitve vjernika. Poslijepričesnu meditaciju pripremili su učenici osnovne škole s pjesmom Velik si uz pratnju vjeroučiteljice Silvije Mašaberg.

« Svibanj 2024 »