Državna smotra LiDraNo 2011.

Autor: Damir Miler, 15. 4. 2011.

I ove godine obilježena je smotra Lidrano, ovoga puta opet u Šibeniku. Naš je LiDraNo slavio dvadeseti rođendan. Od 12. do 14. travnja slušali smo i gledali radove najboljih od najboljih učenika. Na toj jubilarnoj, dvadesetoj smotri, sudjelovali su i naši učenici i mentori.
Naš školski list Iglice, od svih školskih listova, najduže je na LiDraNu. Još važnije je da smo spremni i narednih godina tamo nazočiti. Tako misli i profesor Dragutin Podraza, koji je po 19. put nazočio ovoj predivnoj smotri. A što je još važnije, i učenica Vedrana Vujnovac, koja je tamo tek prvi, ali ne i zadnji put.
Radijska emisija Rijeka od zlata bila je također hvaljena. Autorice su Martina Tutić i Marinela Pilj, pod mentorstvom profesorice Marine Pilj Tomić.

Vidjeli smo kako je sa smješkom poslušana cijela emisija. Poruka emisije je kako je poezija još uvijek živa, a tome nas uči naša učenica, Klara Đurinski. Naša je pjesnikinja do prvoga razreda srednje škole za sobom ostavila čak dvije objavljene zbirke poezije. Drago nam je čuti da radi na još jednoj. Hvala njoj, a hvala i profesorici Pilj Tomić te Martini i Marineli što su prepoznale iskrenost njezine poezije.
Još jedna smotra LiDraNa je iza nas, a moram reći da nijedna minuta sudjelovanja na njoj nije bila uzalud potrošena. Jedva čekamo sljedeću, jer jednom riječju, na LiDraNu je – preodlično!
Mi u Medicinskoj školi Osijek vjerujemo i znamo da idemo dalje. LiDraNo čeka na još puno odličnih novinara, recitatora, autora radijskih i televizijskih emisija...
Moram pohvaliti i ostale škole iz Osječko – baranjske županije. Prema ocjeni svih sudionika, učenika i mentora pa i državne prosudbe, Osječko – baranjska bila je najuspješnija županija na smotri LiDraNa ove godine.

« Svibanj 2024 »