2. natjecanje Najuspješniji tinejdžer Hrvatske

Autor: Damir Miler, 9. 2. 2011.

Natjecanje Najuspješniji tinejdžer Hrvatske je edukativan projekt za mlade i uspješne srednjoškolce.
Projekt je vrlo afirmativan za učenike jer potiče obrazovanje, bavljenje sportom, sudjelovanje u natjecanjima u znanju i sportu, kontinuirano učenje, organizirano i kvalitetno provođenje slobodnog vremena te volontiranje.
Prijavljeni kandidati su obrazovani mladi ljudi koji sudjeluju na velikom broju natjecanja u znanju i sportu na svim razinama pa tako i međunarodnim natjecanjima, pišu istraživačke radove i sudjeluju radionicama.
Najuspješniji tinejdžeri u slobodno vrijeme pohađaju mnogobrojne izvan nastavne aktivnosti, volontiraju i preslika su onoga što društvo znanja uistinu predstavlja.
Pobjednici natjecanja tijekom godine dana postaju primjer i uzor mladima. Natjecanje Vip Najuspješniji tinejdžer Hrvatske ima i humanitarnu akciju jer se prihod od prodaje ulaznica uplaćuje u Humanitarnu organizaciju Dora za dvije godišnje stipendije njihovim štićenicima.

KRITERIJI ZA NATJECANJE

• srednja škola sa četverogodišnjim obrazovnim programom i pohađanje druge strednje škole
• vrlo dobar ili odličan prosjek ocjena
• natjecanja u znanju i sportu na svim razinama- školska, regionalna, državna i međunarodna natjecanja (bodovanje prema razinama)
• istraživački radovi te radovi na raznim projektima za mladež
• sudjelovanje u radionicama
• obrazovni tečajevi-dodatno usavršavanje (škole stranih jezika, informatika i sl.)
• što veći broj izvan nastavnih aktivnosti u slobodno vrijeme
• volontiranje
• prijava za natjecanje mora biti odobrena od strane roditelja

PRIJAVE KANDIDATA I SISTEM ODABIRA NAJUSPJEŠNIJEG TINEJDŽERA HRVATSKE

Od svih prijavljenih kandidata, koji se na natjecanje prijavljuju od 1.2.-15.02. putem online kupona na internet stranici projekta www.najuspjesniji-tinejdzer.com, sistemom bodovanja prema razrađenim

kriterijima odabiru se najuspješniji kandidati. Tijekom mjeseca ožujka najbolji će biti pozvani na polufinala koja će se održati u pet gradova u Hrvatskoj (Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Dubrovnik) gdje će rješavati kratak test znanja i opće informiranosti. Sa polufinalistima će se družiti i poznate osobe iz svih krajeva Hrvatske koji su ove godine u funkciji ''prijetalja projekta'' (Mario Ančić, Barbara Kolar, Gordan Kožulj, Iva Šulentić, Leona Paraminski, Maja Vučić, Ivana Kindl, Ivica Propadalo i mnogi drugi). Polufinalna natjecanja biti će popraćena i od strane brojnih medija.
Temeljem zbroja bodova prema kriterijima i testa znanja odabrati će se 10 djevojaka i 10 mladića za finalno natjecanje u Zagrebu 07.05.
U finalu se boduje: test općeg znanja i kulture, odgovori na pitanja iz problematike svakodnevice (socijalna osjetljivost), show u kojem kandidati pokazuju ono u čemu su uspješni i za što se obrazuju (likovna i glazbena umjetnost, sport, kreativnost), a biti će odabran i pobjednik internet glasovanja.

NAGRADE KOJE OSVAJAJU POBJEDNICI

• prijenosno računalo sa spajanjem na internet
• poklon paket knjiga
• mobitel
• tečaj stranog jezika
• plesni tečaj
• sat
• edukativno putovanje za dvije osobe
• fotoaparat
• odjeća i obuća
Svi finalisti dobiti će mnogobrojne poklon pakete naših sponzora!
Prijavite se od 1.2.-15-02. putem online formulara na interner stranici www.najuspjesniji-tinejdzer.com, natječite se u ovom zabavnom projektu i budite najbolji!
SRETNO!

« Svibanj 2024 »