Festival znanosti

Autor: Ivana Prus, 26. 4. 2024.

Dana 22. travnja 2024. naši su mali i veliki laborantići, 1.l i 3.l razred, sa svojim nastavnicama – Ivanom Petric, prof., Ivanom Nemet, stručnom učiteljicom i Ivanom Prus Wertheimer, prof. – sudjelovali na radionicama koje su priredili i vodili studenti Prehrambeno tehnološkog fakulteta u Osijeku.

Upravo je inteligencija središnja tema ovogodišnjeg Festivala znanosti. Festival znanosti manifestacija je koja se u Hrvatskoj kontinuirano organizira od 2003. s ciljem približavanja znanosti javnosti kroz informiranje o procesima, aktivnostima i rezultatima na području znanosti, poboljšavanja javne percepcije znanstvenika, te motiviranja mladih za istraživanje i stjecanje novih znanja.

Tema radionice na kojoj smo sudjelovali  bila je „Inteligentna rješenja direktno iz prirode”. Studenti domaćini sa svojim su voditeljima kvalitetno i maštovito osmislili radionice i predavanja na kojima su naši učenici aktivno i  rado sudjelovali. Prema zadanoj recepturi pripremali su dječju mast, pastu za zube, kremu za usne (labelo) i šumeće kuglice za opuštanje. Nakon radionica i predavanja upoznali smo se sa moćnim strojem, hladnom prešom za kokosovo ulje. Oplemenjeni novim znanjem i usvojenim vještinama entuzijastično nastavljamo svoje vježbe u školi.

Rađamo se znatiželjni propitujući svijet oko sebe dok tek odrastajući postajemo produktivni članovi zajednica.

Drago nam je što smo bili dio ove radionice te se zahvaljujemo Prehrambeno tehnološkom fakultetu na pozivu. Veselimo se sljedećem susretu!

Slike pogledajte u našoj foto-galeriji.

Ivana Prus Wertheimer, prof.

« Srpanj 2024 »