Stručna ekskurzija fizioterapeutskih tehničara Zagreb- Hrvatsko zagorje

Autor: Administrator , 18. 2. 2024.

Učenici prvog, trećeg i četvrtog razreda, smjer fizioterapeutski tehničar/ka,  u pratnji svojih razrednika: Ivane Marček, Đurđice Radić i Jage Lucića dana 15. i 16. veljače 2024. bili su na dvodnevnoj stručnoj ekskurziji u Zagrebu i Hrvatskom zagorju.

Prvi dan ekskurzije bio je predviđen za posjet anatomskoj izložbi Body World-Vital.  Izložba pruža fascinantan uvid u složenu strukturu ljudskog tijela te objašnjava kako funkcionalni sustavi i organi međusobno djeluju. Pokazuje nam koliko je ljudsko tijelo kompliciran, ali istovremeno i savršeno kreiran organizam. Izložba nas ne vodi samo u svijet anatomskih spoznaja, već ima svrhu potaknuti posjetitelje na promišljanje o svom zdravlju. Drugoga dana stručne ekskurzije uslijedio je obilazak Stubičkih toplica pod vodstvom kolega fizioterapeuta zaposlenih u navedenoj ustanovi. Detaljno su nam pokazali sva radilišta fizikalne terapije, dobili smo brojne informacije o organizaciji rada i smještaju bolesnika, učenici su mogli pitati kolege sve štoi ih zanima na određenom radilištu. Ustanova pruža velike mogućnosti za provedbu različitih oblika terapija, od programa vježbi do rehabilitacije na novim uređajima i aparatima, a neke od njih smo uspjeli i isprobati. Osim radnog dijela ekskurzije učenici su imali i slobodno vrijeme za razonodu, druženje i kupanje u Termama Jezerčica. Ovo je svakako bilo edukativno i zabavno putovanje te prilika za nova iskustva i prijateljstva.

Kako smo se proveli, pogledajte u našoj foto-galeriji.

Ivana Marček