Operacija „Grčka“

Autor: Damir Miler, 13. 10. 2010.

Kako naša medicinarska web javnost ne bi ostala zakinuta za izvještaj o maturalcu 4.s1 i 4.s2, rekoše mi da napišem „nešto malo, ali zabavno.“
Na naše ludo maturalno putovanje krenuli smo 26. kolovoza u 21 sat. Uzbuđeno smo pozdravili svu rodbinu koju smo ostavili izvan plavog autobusa i „zapalili“ za Grčku. Put je, naravno, bio zanimljiv i obilježen pitanjima: „Ljudi, a gdje smo mi to?“, te mudrim odgovorima na isto to pitanje: „Pa, gle. Svugdje oko nas je neko brdo. A vidi, vani je čak i crno. Ma 100% je ovo Crna Gora.“.

Pitanje po pitanje, stigli smo do Soluna. Umorni od puta, ali oduševljeni morskim plavetnilom, lutali smo po gradu i panično tražili nešto hladno i pitko. Napokon smo se uputili u Caterini, mali gradić na obali mora čije smo čari okusili već prve besane noći. Sljedeće smo se jutro svi utrpali u bus i krenuli prema Loutrakiju. Naravno da je bilo nezaobilaznih zaustavljanja, nezaboravnog posjeta Delfima i raznim muzejima i baš kad smo već počeli gubiti strpljenje, vodič Marko nam je rekao da uskoro stižemo u hotel.
Provodili smo dane u obilasku Atene, Zeusovog hrama, Olimpa, Epidaurusa,a na kraju smo šopingirali dok nismo po Ateni počeli hodati sa četiri ekstremiteta na tlu. Najviše nas je oduševio zalazak sunca gledan s Posejdonovog hrama na vrhu litice, usred Egejskog mora te tradicionalna grčka večera na Plaki.
A ta večera ima svoju posebnu priču. Dečki su razočarani izgledom trbušne plesačice, no zadovoljni radom svojih bokova, dok su cure jednostavno uživale u pogledima na zgodne Grke (hmm...jako, jako zgodne Grke).
Besane noći provedene na plaži obilježila je metaksa, poneki giros, valovito more, gitara, pjesma, pun mjesec i ludi medicinari koji znaju uživati u svojim mladim životima.
Na povratku kući, prespavali smo u Ohridu. Cijele noći uživali smo u jeftinoj cugi i odličnoj glazbi u izvedbi Sanje Plavuše. Nadam se da vam njeno ime sve govori. Ali kao da je to bitno. Bitno je samo da smo se mi osjećali fenomenomenalnooo..
Dragi naši, kako slika govori više nego tisuću riječi, u holu naše crvene kockice pogledajte panoe sa slikama. Vjerujemo da će vam tek tada sve biti puno jasnije.
Veliki pozdrav od Grka i Grkinja iz 4.s1 i 4.s2.!

Mateja Hideg, 4.s1

« Svibanj 2024 »