Konferencija o budućnosti Europe: Mladi i budućnost IT industrije

Autor: Marija Grgić, 7. 10. 2021.

S obzirom da je Medicinska škola ambasador Europskoga parlamenta nismo propustili priliku sudjelovati na Konferenciji o budućnosti Europe. U sklopu projekta Ured Europskog parlamenta u Hrvatskoj organizira tematske rasprave u 10 sveučilišnih gradova, a u Osijeku se razgovaralo o mladima i budućnosti IT industrije.

Zastupnik u Europskom parlamentu Karlo Ressler, zamjenik župana Josip Miletić, gradonačelnik Ivan Radić i prorektorica Farkaš  samo su neki od sudionika Konferencije. Naši učenici, koji su kasnije sudjelovali u interaktivnoj radionici, bili su u pratnji ravnateljice Sanje Dravinski i profesorice Mirele Grubišić.

Za one koji žele znati više ( mi, mi!) na fakultetu agrobiotehničkh znanosti održano je predavanje na temu proglašenja novog UNESCO rezervata biosfere Mura-Drava- Dunav, prvog na svijetu koji se proteže kroz pet zemalja. Novi UNESCO 5-državni rezervat biosfere Mura-Drava-Dunav (TBR MDD) povezuje pet pojedinačnih rezervata biosfere te 13 većih zaštićenih područja što ga čini najvećom povezanom mrežom zaštite riječnih ekosustava. T. Na konferenciji je sudjelovala Biljana Borzan, hrvatska zastupnica u Europskom parlamentu.

Naše aktivnosti pogledajte u Foto- galeriji.

Mirela Grubišić, prof.

« Srpanj 2024 »