SVJETSKI DAN ORALNOG ZDRAVLJA

Autor: Administrator , 6. 4. 2021.

Svjetski dan oralnog zdravlja obilježava se širom svijeta svake godine 20. ožujka. Njegova je svrha osigurati ljudima alate i znanje za prevenciju i kontrolu oralnih bolesti koje pogađaju gotovo 3,5 milijarde ljudi širom svijeta. Svjetski dan oralnog zdravlja potiče ljude da paze na svoje oralno zdravlje usvajanjem dobre oralne higijene i upravljanjem čimbenicima rizika. Očuvanje oralnog zdravlja može pomoći da i duh i tijelo budu zdravi, a ujedno služi kao zaštita od širenja infekcija.

Središnja je misao kampanje Svjetskog dana oralnog zdravlja „Budi ponosan na svoja usta“ pa je 1.da razred vođen tom temom osmislio aktivnosti za sve učenike i nastavnike Medicinske škole. Učenici su izradili kviz poznavanja zanimljivih činjenica o oralnom zdravlju u digitalnom alatu Socrative. U realizaciji kviza sudjelovao je veliki broj učenika i nastavnika škole koji su imali priliku saznati kada je osmišljena prva četkica za zube ili koje nam voće pomaže u očuvanju oralnog zdravlja. Nadalje, učenici su izradili rekvizite za fotografiranje. Budući da je tema bila „Budi ponosan na svoja usta“, a svoja usta skrivamo iza maski, rekviziti su bili vrlo kreativni – okviri za usta i usnice. U fotografiranju su sudjelovali učenici 1. da, 4.s1 i 4.s2 razreda.

Fotografije pogledajte u Foto-galeriji.

Nastavnici: Mateja Hideg Vicić, Marko Maceković, Martina Tot Vesić