Maturanti 4.s3, 4.ft i 4.z oduševljeni ljepotama Italije, Francuske i Španjolske

Autor: Damir Miler, 8. 9. 2010.

Maturanti 4.s3, 4.ft i 4.z razreda prešli su skoro četiri i pol tisuće kilometara  na desetodnevnom putovanju kroz Italiju, Francusku i Španjolsku. Putovanje je započelo 25. kolovoza a povratak u Osijek bio je 3. rujna. Bilo je predivno oduševljeno kliču, šteta što je već gotovo!

Iz Osijeka smo krenuli u večernjim satima toga dana, a već u jutarnjim satima sljedećega dana ljepote Venecijskog Trga sv. Marka, Duždeve palače i mosta Rialto ostavili su nas bez daha. Drugi grad koji smo posjetili bila je Verona gdje smo vidjeli Arenu, Julijinu kuću, Piazza Bra i Erbe.
Nakon noćenja nedaleko Gardalanda isprobali smo većinu atrakcija u tom zabavnom parku. Dobro prodrmani od adrenalinske vožnje Blue tornada i ostalih uzbudljivih gore-dolje vožnji, prizemljili smo se tek u Figuerasu posjetivši Dalijev muzej. Konačno odredište bilo nam je španjolsko mjesto Lloret de Mar.
Organizirani fakultativni program sastojao se od posjeta Flamencu, Tossi de Maru, a vremena je bilo i za kupanje na prekrasnoj plaži Lloret de Mara, kao i izlazak u disco bar Hollywood. Cjelodnevni izlet organiziran je bio i u Bracelonu gdje smo posjetili katedralu Svete Obitelji- Sagrada Familia. Prošetali smo i poznatom ulicom La Rambla, i obišli nažalost toga dana zatvoren Estadio Camp Nou. Večer smo proveli uz ljepote i raskoš barcelonske fontane.
Posjetili smo Nicu, prošetali crvenim tepihom u Canesu, divili se bogatstvu kneževine Monako i ljepotama Monte Carla.
No, kako poznata izreka kaže „Sve što je lijepo kratko traje“, pa tako i ovo naše putovanje. Kući smo se vratili 3. rujna puni dojmova i spremni za novu školsku godinu i sve maturalne obveze koje nas očekuju.

« Svibanj 2024 »