Ljekovito bilje u našim dvorištima, vrtovima, parkovima, livadama i šumama

Autor: Administrator , 5. 11. 2020.

U Medicinskoj školi Osijek članovi Forokluba Pixeli i Čitateljskoga kluba Proliteris pripremili su virtualnu izložbu Ljekovito bilje u našim dvorištima, vrtovima, livadama, parkovima i šumama. Prigodne tekstove ljekovitoga bilja priredile su učenice 3. f razreda: Leonarda Matošević, Mila Miličević i Larisa Blažević koristeći prigodnu stručnu literaturu iz školske knjižnice.  Autorice fotografija ljekovitoga bilja su:Antonela Biloš, 3.s2, Iris Zelek, 2.s3, Lara Krašnjak, 3.f, Vlatka Vizentaner, 1.s3, Marija Bunić, 3.f, članice Fotokluba Pixeli. Mentorice su Alta Pavin Banović, stručna suradnica knjižničarka i Snježana Tomljenović, prof.

Mjesec hrvatske knjige obilježavamo od 15. listopada do 15. studenog 2020., a ovogodišnji moto glasi Razlistaj se! Tema Mjeseca hrvatske knjige 2020. nastala je povodom obilježavanja pedesete obljetnice Dana planete Zemlje koju je ustanovio UNESCO.

Na konferenciji UNESCO-a 1969. godine John McConnell predstavio je ideju obilježavanja Dana Zemlje. Naziv Earth Day prvi je puta 21. ožujka 1969. godine upotrijebio gradonačelnik San Francisca Joseph Alioto. Gradonačelnik je u svom proglasu pozvao svoje sugrađane na  proslavu Dana planeta Zemlje.

Dan planeta Zemlje službeno se obilježava od 1992. godine na Konferenciji UN-a o okolišu i razvoju u Rio de Janeiru. Međutim, na prijedlog bolivijske vlade 2009. godine Opća skupština Ujedi­njenih naroda 22. travnja proglasila je međunarodnim Danom planeta Zemlje.

Ljekovito bilje u našim dvorištima, vrtovima, parkovima, livadama i šumama, Virtualna izložba može se pogledati na malim ekranima mobitela, tableta i osobnih (prijenosnih) računala.

Alta Pavin Banović,

Snježana Tomljenović