72 SATA BEZ KOMPROMISA

Autor: Administrator , 19. 10. 2020.

"72 sata bez kompromisa" međunarodni je volonterski projekt koji animira mlade i promiče ideju pomaganja, zajedništva i kreativnosti. U projekt je uključeno deset europskih država, Hrvatska se priključila 2016.

Medicinska škola Osijek prepoznala je vrijednost ove aktivnosti na samom početku. Svake godine skupina volontera odvaja dio svog slobodnog vremena za aktivnosti čišćenja, bojanja, druženja s ljudima u potrebi.

Ove godine nekoliko djevojaka čistilo je konjičke prostore udruge Mogu. Učenice Ana Brdar, Marija Srebrović i Mia Sušić iz 4.g te profesorice Mirela Grubišić i Đurđica Radić prale su i čistile oznake na konjičkoj stazi, čupale travu iz pijeska, jahale i družile se s konjima, upoznale nove ljude, uživale u prekrasnom jesenskom danu. Kamo god pođemo nađe se neki medicinar, tako nas je ovdje dočekala naša učenica Lucija Trošić, iskusna volonterka udruge Mogu. Ona nas je, između ostalog, provela po stazi s konjima. Čišćenje pijeska nije završeno, posla ima za naš volonterski klub i sljedeće subote, stoga pozivamo sve volontere naše škole da nam se pridruže i da očistimo pijesak u potpunosti. Udruga Mogu osnovana je s ciljem poboljšanja kvalitete života  djece i mladih s teškoćama u razvoju, invaliditetom, teškoćama u učenju i problemima u ponašanju te mlade u riziku. Svojim terapijama i aktivnostima pomažu navedenim skupinama. Rad udruge zasnovan je na načelima jednakosti, međusobne tolerancije, prihvaćanja različitosti, empatije, socijalne uključenosti, povjerenja i suradnje. To su načela na kojem je osnovan naš Školski volonterski klub nadice, dakle ovo je izvrsna prigoda za volontiranje i druženje. Imat ćete mogućnost jahati konje, a mnogi od vas to žele, zar ne? Pogledajte na fotografijama kako je nama bilo, što smo sve radile ove subote. Maloljetni učenici dobit će suglasnost koju roditelji trebaju potpisati, za sve potrebne informacije javite se profesoricama Grubišić i Radić.

Ponesite dobru volju i maske, nadamo se sunčanom danu i nadice kreću u akciju!                                                                                                                                         Đurđica Radić

« Ožujak 2024 »