„Nebo je plavo“ radijska igra za mlade državna razina smotre LiDraNo

Autor: Administrator , 22. 9. 2020.

Medicinska škola Osijek protekle se školske godine na smotri literarnog, novinarskog i dramsko-scenskog stvaralaštva LiDraNo predstavila i radijskom igrom za mlade „Nebo je plavo“, nastalom u suradnji autorice i urednice Anastasije Mirosavljević (3.f), tonskog snimatelja i montažera Stjepana Ivičića (4.dt), pod vodstvom profesorice Marine Pilj Tomić.

Posebna epidemiološka situacija izazvana korona virusom uvjetovala je pomicanje rokova objave pozvanih na najvišu razinu smotre i virtualno okruženje za predstavljanje radova, pa je vijest stigla nešto kasnije, ali smo s radošću dočekali poziv na državnu razinu smotre LiDaNo. Ponosni smo na svoj uspjeh i, premda ćemo propustiti putovanje na druženje s najboljima u Hrvatskoj, rado ćemo sudjelovati na virtualnom okruglom stolu za radijske emisije 30. rujna i razmijeniti iskustva s ostalim autorima različitih priča ispričanih samo zvukom.

„Nebo je plavo“ ljubavna je priča dvoje mladih ljudi. Priča prati ključne trenutke njihovog odnosa kroz duže vremensko razdoblje. Predstavlja svojevrsne emotivne kolaže i boji priču srećom, ljubavlju, bolom, nedostajanjem, opraštanjem. Ova ljubavna priča – koja se svakome može dogoditi, ali se mnogima ne dogodi nikada – ostavlja otvoren kraj i omogućuje slušatelju maštanje i pronalazak nastavka priče bilo gdje, bilo kada. Baš kao što nebo ostaje plavo, ljubav ostaje neizbrisiva u nama.

Odvojite i vi dio svoga vremena i poslušajte radijsku igru „Nebo je plavo“ i ostale radijske emisije koje su pozvane na državnu razinu smotre LiDraNo, objavljene na portalu meduza: https://meduza.carnet.hr/index.php/media/videos?page=4&pack=505

Marina Pilj Tomić, prof.

« Ožujak 2024 »