LIDRANO 2020.

Autor: Administrator , 3. 3. 2020.

Dana 12. veljače 2020. održana je gradska razina smotre LiDraNo 2020. Domaćin nadarenim osječkim literatima, novinarima i glumcima srednjoškolskog uzrasta i ove je godine bila Medicinska škola Osijek.

U literarnom izrazu prijavljena su 23 rada, prosudba je za županijsku razinu odabrala 6 radova. Prosudbu su činile profesorice Anja Križek i Marina Tomić te dr. sc. Vedrana Živković Zebec.  I ove godine zanimanja za novinarski izraz nije bilo, pristigla su samo dva novinarska rada i tri radijske emisije, stoga okruglog stola nije bilo, oni se izravno upućuju na županijsku razinu u Našice. U pojedinačnom dramskom izričaju bilo je 14 izvedbi, odabrano je 5 za višu razinu, a četiri škole imale su skupni dramski nastup. Prosudba: redatelj Ivan Kristijan Majić, profesorica Ivana Đerđ Dunđerović i izv. prof. dr. sc. Ivan Trojan jednoglasno je odlučila poslati sve skupne izvedbe na županijsku razinu natjecanja.

U kratkom programu otvorenja  s nekoliko glazbenih izvedbi nastupila je učenica Magdalena Jurić i svojom interpretacijom zavičajne glazbe ganula mnoge u publici. Voditelji programa bili su Karla Borovečki  i  Stjepan Ivičić.

Zahvaljujemo se ovom prigodom Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića, primili su nas i ove školske godine u svoj krasni prostor i time omogućili učenicima nastup na pravoj pozornici. Pokazali su još jednom da i u ovom surovom vremenu jurcanja za materijalnim postoje institucije koje brinu o djeci i mladima.

Učenici Medicinske škole Osijek bili su vrlo uspješni, u Našice se upućuje radijska emisija, čestitamo voditeljici učenika- profesorici Marini Pilj Tomić. U Našicama će nastupati i dvije učenice u pojedinačnom dramskom izrazu, stoga čestitamo i profesorici Vesni Kasač koja je ove godine dobila posebnu pohvalu prosudbe. Čestitamo i profesorici Mirti Faktor, njezinom zaslugom skupna dramska izvedba također se upućuje na županijsku razinu smotre.

Županijska razina smotre LIDraNo 2020. održat će se 12. ožujka, a domaćin jeSrednja škola Izidora Kršnjavoga Našice.

Fotografije uskoro.

Đurđica Radić, prof.