DOMINUSFEST

Autor: Damir Miler, 16. 5. 2010.

BOGAT MILOSRĐEM  Osijek, od 14. do 16. svibnja 2010.

DOMINUSFEST je zamišljen kao međunarodni ekumenski festival kršćanske kulture.

Održano je pet radionica koje su vodili najiskusniji animatori koji su završili kvalitetnu formaciju za rad sa mladima na kojima su sudjelovale i naše učenice prvih razreda.
Održani su koncerti na Trgu Sv. Trojstva u Tvrđi: Sve boje ljubavi, Zakon neba, Emanuel, Kefa, Moj bend, Luka Balvan, Cardiac move iz Austrije, Sol iz Čakovca. U župnoj crkvi Sv. Ćirila i Metoda Dominusfest je završen s koncertima crkvenih zborova Đakovačko-osječke nadbiskupije i euharistijskim slavljem u 18.30 sati.

Festivalom se želi skrenuti pozornost na kršćanske vrijednosti i na njegovanje ekumenskih i multikulturalnih vrednota. Želja je promovirati radost vjere i življenja po vjeri kroz evanđelje Isusa Kirsta. Razna događanja, posebice suvremena kršćanska glazba, koja je po svom načinu i stilu izvođenja na svojstven način prihvatljiva mladima je obilježje ovog Festivala.
DOMINUSFEST želi preventivno djelovati protiv asocijalnog ponašanja i raznih oblika netrpeljivosti, nudeći kvalitetne i razvojne sadržaje, koji mogu kvalitativno obogatiti život. Danas je puno pitanja i dilema na temu kulture, etičnosti i vjere na koje ovaj festival vjerojatno neće moći odgovoriti u potpunosti, ali će dati jedan zdrav temelj i putokaz za kvalitetniji osobni razvoj, tj. potaknuti će promjene.
U tom smislu posebno impresivno djeluju razna svjedočanstva glazbenika i ostalih sudionika festivala o vlastitom obraćenju, kvaliteti i vrijednosti istinskog življenja vjere. U posljednje vrijeme, na našim ulicama, sve je više prisutno nasilje i različiti oblici ovisnosti: droga, alkohol, kocka, nemoral; čega su i mnogi mladi svjesni, ali im je unatoč njihovoj svjesnosti opasnosti i problema uzrokovanih istim potrebna i dodatna pomoć. Upravo DOMINUSFEST može biti jak poticaj kako bi se odlučili za nenasilje i prihvatili pozitivne stavove i sadržaje koje im kompletan projekt nudi. Nemojmo zaboraviti da su na našem prostoru još uvijek prisutne razne traume i duboke rane, nastale kao posljedica rata, za koje se nadamo da će DOMINUSFEST imati pozitivan učinak i dodatno produbiti ekumensku dimenziju.
DOMINUSFEST je jedinstveni kulturni događaj na ovim prostorima, koji u potpunosti obogaćuje kulturno-turističku ponudu grada i županije. Festival daje mogućnost novog duhovnog iskustva, gdje će se na jedan moderan i drukčiji način slaviti Gospodina. Promovirajući univerzalne vrijednosti: radost, vjeru, ljubav, jedinstvo, nadu, koje izviru iz samog evanđelja, namijenjen je svima. DOMINUSFEST prenosi poruke evanđelja na moderan način, primjeren suvremenom čovjeku

« Svibanj 2024 »