Uspjeh učenika 5.s3 razreda

Autor: Vesna Suvala, 14. 3. 2019.

Put do vrha je težak, ali kada stigneš gore, pogled je predivan. To su riječi koje su učenici 5.s3 razreda Medicinske škole Osijek, Ana Pejin i Matej Jugović, osjetili na svojoj koži. Naš se razred može pohvaliti s dva bisera koja smo poslali u svijet gdje će biti prepoznati i nagrađeni za svoje uspjehe.

Nakon što je izabran od komisije, Matej je skupio hrabrost, kofer i svoju kendamu te se uputio prema Portugalu zajedno s ostalim učenicima naše škole. Razlog i povod odlaska bio je Erasmus, projekt koji im je omogućio da svoje vještine pokažu Portugalcima, da nauče nešto novo i poučno te da upoznaju način rada ondje. Matej nam je ispričao svoja iskustva i doživljaj Portugala nakon čega smo mu čak malo i zavidjeli jer tko ne bi htio provesti tri tjedna u stranoj državi, putovati, naučiti nešto novo i biti ponosan na sve ono što zna, te se vratiti kući bogatiji za još jedno iskustvo. Sigurni smo da je Matej ponosan na sebe, kao što smo mi ponosni na njega.

Šećer na kraju, naša Ana, koja je itekako vrijedna spomena i na koju smo neizmjerno ponosni. Našu školu predstavila je na izletu u Slavonski Brod, gdje se održalo međužupanijsko natjecanje iz područja zdravstvene njege 25. veljače 2019. godine. U popodnevnim satima stigla nam je obavijest „Prvi smo“ nakon koje smo svi, kako voli reći naša razrednica, narasli k'o germa! Ana je zasluženo je osvojila prvo mjesto i to je dokaz da se trud i rad itekako isplate! A mi zajedno, u ime razreda, želimo zahvaliti svim mentorima, posebno našoj razrednici, a ujedno i Aninoj mentorici Ljiljani Grdić, koji su svoje vrijeme posvetili Ani te joj pomogli usavršiti svoje vještine na putu do vrha. Sada svi zajedno očekujemo državno natjecanje i držimo palčeve našoj Ani jer smo sigurni da ona to može. Ana, sretno!

Ana i Matej predstavili su svijetu ime naše škole te pokazali da je pogled s vrha još ljepši nego što se priča. Sretno im u daljnjim uspjesima!

Dunja Pleš, 5.s3

« Srpanj 2024 »