Učenici sudjelovali u projektu JugoIstok 24-7 Foto Maraton

Autor: Damir Miler, 23. 3. 2010.

Fotografija učenica Medicinske škole, Ane Brođanac, Nere Marjanović i Doroteje Vodenski, izabrane su među deset najboljih fotografija pojedinaca i grupa u sklopu projekta JugoIstok 24-7 Foto Maratona.
Deset pojmova trebalo je od 13. do 14. veljače u 24 sata predočiti u fotografije, a zadani pojmovi bili su: Kuća iz snova; Oprez!; Utopija; Država, grad, selo; Tempo; Otvoreno; Red; Veza; „Njemačko“ i Made in Croatia.

Projekt se paralelno održavao u 7 južnoeuropskih gradova: Banja Luci (Bosna i Hercegovina), Hermanstadtu (Rumunjska), Osijeku (Hrvatska), Pečuhu (Mađarska), Prištini (Kosovo), Ruseu (Bugarska) i Skopju (Makedonija), a sudjelovali su profesionalci i amateri.
Lokalni žiri, koji su činili fotografi Marin i Domagoj Topić (profesionalni fotografi), Damir Macanić (direktor Turističke zajednice grada Osijeka) i Bettina Lehmann (Robert Bosch kulturni menadžer u Gradskim Galerijama Osijek), od svih je pristiglih fotografija izabrao najzanimljivije uz svaki pojam. Najboljih deset tiskano je kao set razglednica, a predstavljen je 13. ožujka u 19 sati u Galeriji Waldinger – fotografija snjegovića naših učenica, Ane Brođanac, Nere Marjanović i Doroteje Vodenski, također je izabrana i tiskana kao jedna od deset razglednica.

Međunarodne pobjedničke fotografije bit će prikazane 2. travnja 2010. na velikoj završnoj izložbi u Pečuhu, koji je ove godine Europska prijestolnica kulture.
U projektu su sudjelovali i drugi učenici Medicinske škole: Ana Dokoza, Dino Hađikan, Vedrana Vujnovac, Lucija Brebek, Tea Omerbašić, Anita Mamuzić, Viktorija Hefer i Toni Božičević.
Sve fotografije moći će se vidjeti na izložbi prigodom Dana škole.

« Svibanj 2024 »