Foto natječaj - Živjeti s Dravom!

Autor: Vesna Suvala, 7. 9. 2018.

U zajedničkoj organizaciji J.U. Agencije za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Osječko-baranjske županije, Regionalne razvojne agencije Slavonije i Baranje, Muzeja likovnih umjetnosti Osijek, Upravnog odjela za kontinentalni turizam OBŽ, Udruge za zaštitu prirode i okoliša Zeleni Osijek, Turističke zajednice Osječko-baranjske županije te Turističke zajednice Grada Osijeka raspisuje se foto natječaj pod nazivom Živjeti s Dravom!.

Cilj foto natječaja je pokazati ljepotu i jedinstvenu biološku raznolikost jedne od posljednjih prirodnih rijeka u Europi te na taj način osvijestiti potrebu bolje zaštite i osigurati održivi razvoj Europske Amazone.

Opći uvjeti natječaja:

• Sudionici natječaja mogu biti učenici 7. i 8. razreda osnovne i učenici srednjih škola s područja grada Osijeka, Belišća i Donjeg Miholjca;
  • Zadatak natječaja je fotografiranje rijeke Drave ili zanimljivog detalja vezanog za rijeku Dravu;
  • Svaki sudionik može poslati isključivo jednu fotografiju na natječaj i to u digitalnom obliku;
  • Minimalna veličina fotografija treba biti najmanje 150 DPI, dopuštena veličina datoteke je najviše 8 MB, a dopušteni format je JPG;
  • Datoteka fotografije treba biti potpisana: ime i prezime autora, naziv škole i razred koji pohađa te naziv fotografije;
  • Fotografije mogu biti crno-bijele ili u boji;
  • Obrada fotografije u programima za uređivanje fotografije dopuštena je do te mjere koja ne narušava i ne mijenja osnovni smisao snimljenog sadržaja;
  • Svaki od sudionika natječaja prijavljuje isključivo svoje fotografije i preuzima odgovornost za sadržaj;
  • Autorsko pravo – autor slanjem fotografije na natječaj daje suglasnost organizatorima natječaja da bez naknade može objavljivati prijavljenu fotografiju u svrhu promocije izložbe;
  • Samim sudjelovanjem na natječaju sudionici pristaju na objavu imena, prezimena te koju školu pohađaju za potrebe postavljanja izložbe

Krajnji rok za slanje fotografija je 16. rujna 2018. godine.

Prijavnicu za sudjelovanje možete preuzeti OVDJE.

Odabir pobjednika

Od ukupnog broja pristiglih fotografija, stručni žiri, kojeg čine priznati umjetnici na regionalnoj i nacionalnoj razini, izabrati će tri najbolje fotografije, čijim autorima će se uručiti prigodne nagrade, dok će deset najboljih biti predstavljeno na izložbi na Vodenici na Dravi (Gornjodravska obala) te Facebook stranici J.U. Agencije za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Osječko-baranjske županije.

Dobitnici će nakon konačnog odabira biti obaviješteni putem e-maila.

Nagrade:

1. nagrada - Vožnja čamcem u Parku prirode Kopački rit
  2. nagrada - Adrenalinski park u Kući u prirodi Zlatna Greda
  3. nagrada - Fotomonografija „Razotkrivene tajne naših rijeka Mura-Drava-Dunav-Kupa

« Rujan 2018 »

22.09.2018. 08:00
Vlada: Više novca za zdravstvo
Vlada je u saborsku proceduru uputila prijedloga zakona kojim se predlaže ukidanje doprinosa za zaštitu zdravlja na radu od 0,5% uz istovremeno povećanje doprinosa za zdravstveno osiguranje s 15% na 16,5%.

17.09.2018. 08:49
Europska no‡ istraživača u pet hrvatskih gradova
Europska no‡ istraživača, najve‡i popularno-znanstveni doga‘aj u Europskoj uniji, održat ‡e se 28. rujna 2018. u Zagrebu, Splitu, Rijeci i Puli najavljeno je na konferenciji za novinare u Ministarstvu znanosti i obrazovanja koje je koordinator tog dvogodišnjeg projekta financiranog u sklopu Obzora 2020. s više od 2,5 milijuna kuna.