NAGRADA FAUST VRANČIĆ

Autor: Vesna Suvala, 20. 6. 2018.

IZVRSNOST I ZNANJE ZASLUŽUJU PRIZNANJE!

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih od 2008. svake godine organizira svečanu dodjelu nagrada Faust Vrančić učenicama  i učenicima za postignuto prvo mjesto na državnim natjecanjima u strukovnim disciplinama, odnosno priznanja za postignuto jedno od prva tri mjesta na međunarodnim natjecanjima, smotrama, izložbama. Istovremeno upriličuje dodjelu zahvalnica njihovim mentorima i mentoricama  za postignute izvrsne rezultate u pripremanju učenika za sudjelovanje na spomenutim događanjima.

Ove je godine svečanost dodjele nagrada Faust Vrančić održana 8. lipnja 2018. godine u Hotelu Antunović u Zagrebu. Nagrade učenicima i zahvalnice mentorima uručili su Mile Živčić, ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih te Vlado Prskalo, predstavnik Ministarstva znanosti i obrazovanja. Ukupno je nagrađeno 79 učenika  i 71 mentor državnih prvaka te 66 učenika i 21 mentor međunarodnih osvajača medalja i nagrada. Među nagrađenim učenicima bio je i naš Dejan Žitnjak koji je osvojio prvo mjesto na Državnom natjecanju učenika strukovnih škola iz Obrazovnoga sektora zdravstvo i socijalna skrb u natjecateljskoj disciplini Medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege. Mentorici učenika, Mariji Maras uručena je zahvalnica.

Svečanost se održavala u sklopu ESF projekta Promocija učeničkih kompetencija i strukovnog obrazovanja kroz strukovna natjecanja i smotre.

« Listopad 2018 »

18.10.2018. 16:00
Studija povezuje preeklampsiju i demenciju
Istraživanje kanadskih znanstvenika s University of Toronto ukazuje na prosječno 3,4 puta veći rizik za vaskularnu demenciju kod žena koje su tijekom trudnoće patile od preeklampsije.

18.10.2018. 12:25
Sudjelujte u istraživanju o pristupu okolišnim informacijama
Zelena akcija, u sklopu projekta "Poboljšanje pristupa informacijama o okolišu" ("Improving Access to Environmental Information") provodi istraživanje o iskustvima korisnika i nadležnih tijela s pristupom okolišnim informacijama. Svoja iskustva i stavove možete izraziti i vi!