NAGRADA FAUST VRANČIĆ

Autor: Vesna Suvala, 20. 6. 2018.

IZVRSNOST I ZNANJE ZASLUŽUJU PRIZNANJE!

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih od 2008. svake godine organizira svečanu dodjelu nagrada Faust Vrančić učenicama  i učenicima za postignuto prvo mjesto na državnim natjecanjima u strukovnim disciplinama, odnosno priznanja za postignuto jedno od prva tri mjesta na međunarodnim natjecanjima, smotrama, izložbama. Istovremeno upriličuje dodjelu zahvalnica njihovim mentorima i mentoricama  za postignute izvrsne rezultate u pripremanju učenika za sudjelovanje na spomenutim događanjima.

Ove je godine svečanost dodjele nagrada Faust Vrančić održana 8. lipnja 2018. godine u Hotelu Antunović u Zagrebu. Nagrade učenicima i zahvalnice mentorima uručili su Mile Živčić, ravnatelj Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih te Vlado Prskalo, predstavnik Ministarstva znanosti i obrazovanja. Ukupno je nagrađeno 79 učenika  i 71 mentor državnih prvaka te 66 učenika i 21 mentor međunarodnih osvajača medalja i nagrada. Među nagrađenim učenicima bio je i naš Dejan Žitnjak koji je osvojio prvo mjesto na Državnom natjecanju učenika strukovnih škola iz Obrazovnoga sektora zdravstvo i socijalna skrb u natjecateljskoj disciplini Medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege. Mentorici učenika, Mariji Maras uručena je zahvalnica.

Svečanost se održavala u sklopu ESF projekta Promocija učeničkih kompetencija i strukovnog obrazovanja kroz strukovna natjecanja i smotre.

« Prosinac 2018 »

KARTA - KAKO DO NAS

12.12.2018. 16:00
Osijek: Studij medicine na njemačkom jeziku
Od sljedeće jeseni će na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Osijeku biti dostupan studij na njemačkom jeziku.

24.10.2018. 10:58
Dalmatinski buhač €“ neiskorišteni potencijal hrvatske flore
Porastom svijesti o štetnom učinku različitih sintetskih herbicida, fungicida, insekticida i drugih srodnih kemikalija na okoliš, ekološka se poljoprivreda počinje vra‡ati na velika vrata. Samim time raste značaj i ekonomska vrijednost dalmatinskog buhača (Tanacetum cinerariifolium), biljne vrste koja proizvodi prirodni insekticid i repelent piretrin.

Optimizam - optimistično razmišljanje također dokazano pomaže. Zamislite idealnu budućnost - primjerice da živite uz partnera punog ljubavi i potpore ili da ste zaposleni na mjestu koje vas ispunjava - a zatim zapište zamišljenu sliku u dnevnik (može i virtualni: blog, face,…).

Činite dobra djela -  Pomažući drugima pomažemo i sebi. Osobe koje doniraju vrijeme ili novac u dobrotvorne svrhe ili koje altruistički pomažu ljudima u potrebi osjećaju se sretnijima.