Čitanjem do zvijezda, kviz znanja

Autor: Vesna Suvala, 15. 5. 2018.

Natjecanju u kvizu znanja Čitanjem do zvijezda pristupilo je pet čitateljica koje su rješavale online kviz od 75 pitanja tijekom 60 minuta. Za nacionalnu razinu natjecanja pročitala su se četiri zadana književna djela: Zlatarovo zlato Augusta Šenoe, Judita Mire Gavrana, Kradljivica knjiga Markusa Zusaka i Vitez slavonske ravni Marije Jurić Zagorke. Natjecateljice su ozbiljno pristupile rješavanju online kviza koji su završile prije isteka zadanoga vremena te su postigle rezultate: Marija Srebrović 72%, Sara Držaić  61%, Maja Pervan 59%, Lana Kovačević 56% i Korina Sinković 55%.

Kvizu znanja na nacionalnoj razini pristupilo je ukupno 130 učenika s prosječnim vremenom ispunjavanja kviza od 35 minuta i 51 sekunde, a prosječan postotak je 62% točno riješenoga kviza.

Članice povjerenstva u Medicinskoj školi Osijek bile su Vesna Suvala, mag. educ. math. et inf., Mirta Faktor, prof. hrv. jez. i književnosti i vanjska članica Snježana Šulentić, prof. hrv. jez. i književnosti, dipl. knjižničarka i dramski pedagog iz Tehnološke škole i prirodoslovne gimnazije Ruđer Bošković, Osijek i mentorica Alta Pavin Banović, školska knjižničarka.

Čitanjem do zvijezda, multimedijski uradak

Članovi StripArt kluba: Barbara Andrić, Florijan Hajba, Ivona Levak, Ivan Maletić, Bojana Mitrović, Ivona Pilinger i Ivana Žulj sudjelovali su u izradi multimedijskoga uratka Čitanjem do zvijezda. Učenici su na temelju zadanoga lektirnoga književnoga djela Zlatarovo zlato Augusta Šenoe izradili plakat za kazališnu predstavu Zlatarovo zlato u HNK Osijeku.

Učenici su u središnji dio plakata smjestili glavne pozitivne likove koji su okupljeni oko škrinje s blagom: Doru Krupić i kumu Magdu, oca Petra Krupića, Pavla i Jerka Gregorijanca. U kutove plakata smjestili su antagoniste: Šafraničku i Freyovku, Klaru i bana Krstu Ungnada, Stjepka Gregorijanca i Grgu Čokolina.

Plakat je u prvoj fazi svoga oblikovanja fizički nacrtan te je kao fotografija uređen u programu za obradu fotografija. Zatim je na plakat dodan tekst u alatu AutoMotivator te je stavljen logo HNK Osijek u lijevi središnji dio, a  u desni središnji dio plakata logo Čitanjem do zvijezda. Logo Čitanjem do zvijezda i HNK u Osijeku interaktivne su slike u čijim se pozadinama krije kratki video koji se otvara pomoću instalirane aplikacije Aurasma na pametnim telefonima. Također će svi gledatelji predstave na kraju predstave imati priliku provjeri svoje znanje o Zlatarovu zlatu u kvizu Kahoot.

« Prosinac 2018 »

KARTA - KAKO DO NAS

12.12.2018. 16:00
Osijek: Studij medicine na njemačkom jeziku
Od sljedeće jeseni će na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Osijeku biti dostupan studij na njemačkom jeziku.

24.10.2018. 10:58
Dalmatinski buhač €“ neiskorišteni potencijal hrvatske flore
Porastom svijesti o štetnom učinku različitih sintetskih herbicida, fungicida, insekticida i drugih srodnih kemikalija na okoliš, ekološka se poljoprivreda počinje vra‡ati na velika vrata. Samim time raste značaj i ekonomska vrijednost dalmatinskog buhača (Tanacetum cinerariifolium), biljne vrste koja proizvodi prirodni insekticid i repelent piretrin.

Optimizam - optimistično razmišljanje također dokazano pomaže. Zamislite idealnu budućnost - primjerice da živite uz partnera punog ljubavi i potpore ili da ste zaposleni na mjestu koje vas ispunjava - a zatim zapište zamišljenu sliku u dnevnik (može i virtualni: blog, face,…).

Činite dobra djela -  Pomažući drugima pomažemo i sebi. Osobe koje doniraju vrijeme ili novac u dobrotvorne svrhe ili koje altruistički pomažu ljudima u potrebi osjećaju se sretnijima.