Zelena patrola, izviđačke priče

Autor: Vesna Suvala, 15. 5. 2018.

U obilježavanje 17. tjedna osječkih izviđača uključili su se članovi Čitateljskoga kluba Proliteris s mentoricom Altom Pavin Banović, školskom knjižničarkom uz koordinaciju Monike Feher, učenice 4.l i voditeljice družine i patrole Runolist u Izviđačkome klubu Javor u Osijeku.

Lucija, članica Družine mladih izviđača i planinki Runolist i Zlata, članica Družine odraslih izviđača, brđana i brđanki Lipa posjetile su nas u školskoj knjižnici 14. svibnja 2018. Čitateljice Lucija Duvnjak i Lana Kovačević, učenice 1.s1 i Sara Držaić i Marija Srebrović, učenice 1.g pripremile su radionicu čitanja i pričanja izviđačkih priča. Čitateljice su odabrale prigodne priče o izviđačima koje su pročitale i pripremile zadatke iz knjige Zelena patrola autora Danka Oblaka. Svi su zadaci bili pripremljeni u obliku QR kodova i postavljeni na prigodni pano gdje su izviđačice pomoću tableta i aplikacije otvarale QR kodove i rješavale pripremljene zadatke.

Izviđački klub Javor svoje postojanje i rad temelji na osnovnim načelima skautizma, odnosno izviđaštva koji kao pokret postoji već punih sto godina. Izviđački klub Javor osnovan je 2001. sa sjedištem u Ulici Zmaj Jove Jovanovića 21 u Osijeku. Klub Javor ima bogatu tradiciju i izviđačko iskustvo obzirom da su osnivači kluba bili članovi bivšeg izviđačkog odreda „Bratstvo i jedinstvo“ koji je djelovao na području grada Osijeka, Donji grad od 1960. do 1991.  Obilježila se 50. godina djelovanja izviđača u Donjem gradu Osijek 2010. godine.

Alta Pavin Banović

« Listopad 2018 »

23.10.2018. 16:00
Organski uzgojena hrana i manji rizik za rak
Osobe koje češće konzumiraju organski uzgojenu hranu imaju prosječno 25% manji rizik obolijevanja od raka, objavili su francuski znanstvenici s INSERM-a.

18.10.2018. 12:25
Sudjelujte u istraživanju o pristupu okolišnim informacijama
Zelena akcija, u sklopu projekta "Poboljšanje pristupa informacijama o okolišu" ("Improving Access to Environmental Information") provodi istraživanje o iskustvima korisnika i nadležnih tijela s pristupom okolišnim informacijama. Svoja iskustva i stavove možete izraziti i vi!