IZLOŽBA HRANOM DO ZDRAVLJA

Autor: Vesna Suvala, 26. 4. 2018.

Dana 12. travnja 2018. povodom Dana Medicinske škole Osijek otvorili smo interaktivnu izložbu Hranom do zdravlja. U pripremi izložbe sudjelovalo je trideset i petero učenika od prvog do četvrtog razreda uz mentorstvo profesorica kemije i biologije Snježane Tomljenović i Ivane Petric, kemijske tehničarke Ivane Nemet i školske knjižničarke Alte Pavin Banović.

Izložba je postavljena na devet plakata s devet različitih naslova koji se međusobno nadopunjuju i isprepliću: Piramida prehrane, Voda i tekućine, Ugljikohidrati, Proteini, Lipidi, Vitamini i minerali, Zdrava i „nezdrava“ hrana, Hrana kao lijek i Hranidbena piramida.

Ciljevi ove izložbe su popularizirati biokemiju u svakodnevnom životu, probuditi svijest o potrebi konzumiranja zdrave hrane u svrhu očuvanja zdravlja, razviti zdrave prehrambene navike kod učenika i dr.

Inovativnost ove izložbe je u korištenju QR kodova pomoću aplikacije QR kod na pametnim telefonima i aplikacije Viber.

Učenici koji su sudjelovali u stvaranju ove interaktivne izložbe su:

3.g: Ana Begović, Luka Damjanović, Kata Drenjanac, Aida Imeri, Matea Jagodić, Nives Kenjerić, Lucija Kresić, Larisa Marić, Ivana Marinović, Dragana Stojanović, Fran Stojković, Zorana Vidaković

2.f: Ivan Maletić, Bojana Mitrović, Ivan Mihaljević, Magdalena Banožić, Maja Čugalj, Sara Erceg, Iva Jozinović, Marta Meštrović, Ana Salaić, Tamara Serdar, Sara Tolić

4.f: Dorotea Blagus, Petra Funtak, Marija Perić

4.l: Anamarija Nemet

1.ft: Maja Klaić, Marta Mikinac, Lucija Nenadić

1.g: Nika Tobijas, Andrej Nikolić, Karla Borovečki, Sara Držaić, Marija Srebrović

QR kod se otvara pomoću aplikacije Viber ili aplikacije QR kod koju možete skinuti preko Trgovine Play.

Fotografije pogledajte u Foto-galeriji!

Bojana Mitrović i Ivan Maletić, 2.f

« Kolovoz 2018 »

17.08.2018. 16:00
Matične stanice za povratak vida
Aktivacija matičnih stanica u oku je kod slijepih laboratorijskih miševa rezultirala djelomičnim povratkom vida, objavio je znanstveni časopis Nature.

08.05.2018. 13:00
Šest jednogodišnjih bjeloglavih supova pušteno natrag u prirodu
Plavnik, Kvarneri‡, Kruna, Nevera, Jadran i Pavlomir, koji su prošle godine prona‘eni kao ozlije‘eni pti‡i, poletjeli su kvarnerskim nebom, zahvaljuju‡i djelatnicima Javne ustanove Priroda, zagrebačkog Zoološkog vrta i udruge BIOM.