Posjet Jadran galenskom laboratoriju u Rijeci

Autor: Vesna Suvala, 29. 3. 2018.

Dana 23. ožujka 2018. učenici 4.l, 4.f i 3.g razreda uz vodstvo prof. Ozrena Zrilića i stručne suradnice Ivane Nemet posjetili su JGL u Rijeci. JGL tvrtka je jedna od vodećih proizvođača sterilnih proizvoda za oči, nos i uši u Europskoj uniji.

U JGL-u nas je velikodušno dočekala djelatnica rodom iz Valpova koja tamo radi već deset godina. Upoznala nas je s tvrtkom JGL: njezinom povijesti, zaposlenicima, suradnicimaiz skoro cijelog svijeta te slobodnim aktivnostima koje provode u JGL. Nakon prezentacije nas je JGL-om proveo Vladimir Maleš. Vidjeli smo glavno i pomoćno skladište, robote koji prevoze palete te smo se upoznali s koracima koje pri proizvodnji prolazi svaki lijek prije odlaska na tržište. Nakon završetka obilaska, uz kratko osvježenje, razgovarali smo o mogućem zapošljavanju u JGL. Napustili smo JGL s novim znanjima i željom za ponovnim posjetom.

« Listopad 2018 »

18.10.2018. 16:00
Studija povezuje preeklampsiju i demenciju
Istraživanje kanadskih znanstvenika s University of Toronto ukazuje na prosječno 3,4 puta veći rizik za vaskularnu demenciju kod žena koje su tijekom trudnoće patile od preeklampsije.

18.10.2018. 12:25
Sudjelujte u istraživanju o pristupu okolišnim informacijama
Zelena akcija, u sklopu projekta "Poboljšanje pristupa informacijama o okolišu" ("Improving Access to Environmental Information") provodi istraživanje o iskustvima korisnika i nadležnih tijela s pristupom okolišnim informacijama. Svoja iskustva i stavove možete izraziti i vi!