22. Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa

Autor: Vesna Suvala, 14. 3. 2018.

U subotu, 10. ožujka 2018. godine, u Osnovnoj školi Dobriše Cesarića održano je 22. Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa. Cilj natjecanja je promoviranje temeljnih načela Međunarodnog pokreta Hrvatskog Crvenog križa i uključivanje mladih u humanitarne programe. Na natjecanju se provjeravalo znanje o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima te znanje i vještine iz pružanja prve pomoći.

Na natjecanju je sudjelovalo šest ekipa osnovnih škola (kategorija podmlatka) te sedam ekipa srednjih škola (kategorija mladih). Medicinsku školu Osijek predstavljala je ekipa u sastavu: Patricija Majić (3.s2), Leo Lang (3.s1), Bojana Višekruna (3.s1), Matea Bradić (3.s1), Jelena Cvetković (2.s3) i Valentina Romić (4.s2). Ekipa Škole osvojila je 2. mjesto u kategoriji mladih. Za njihov uspjeh zaslužna je predanost radu, timski rad, uspješno savladavanje vještina u pružanju prve pomoći te učenje teorijskih znanja. Učenike je pripremala i vodila mentorica Maja Rakin, mag.med.techn. Zahvaljujem kolegi Marku Macekoviću koji je sudjelovao u pripremi učenika za natjecanje kao i kolegici Veri Rogini koja je svojim stručnim savjetima pridonijela radu ekipe. Takodjer, zahvaljujem volonterima Medicinske škole Osijek koji su bili vodići ekipa na natjecanju kao i svima koji su na bilo koji način sudjelovali u realizaciji ovog natjecanja.

« Kolovoz 2018 »

17.08.2018. 16:00
Matične stanice za povratak vida
Aktivacija matičnih stanica u oku je kod slijepih laboratorijskih miševa rezultirala djelomičnim povratkom vida, objavio je znanstveni časopis Nature.

08.05.2018. 13:00
Šest jednogodišnjih bjeloglavih supova pušteno natrag u prirodu
Plavnik, Kvarneri‡, Kruna, Nevera, Jadran i Pavlomir, koji su prošle godine prona‘eni kao ozlije‘eni pti‡i, poletjeli su kvarnerskim nebom, zahvaljuju‡i djelatnicima Javne ustanove Priroda, zagrebačkog Zoološkog vrta i udruge BIOM.