POKLADE SU I LUDI SU DANI...

Autor: Vesna Suvala, 11. 3. 2018.

U utorak, 13.2.2018. u Medicinsku školu Osijek na nastavu nisu došli samo učenici i profesori, već i brojni drugi neobični likovi. Na jedan dan, školu su zauzele maškare- zubi i zubić vile, neandertalci i olimpijci, kauboji i nomadi, minjoni i njihov Gru, Cruella i puuuuuno dalmatinera, vještice, mafijaši, anđeli, sultani i sultanije, priča se da su neki vidjeli i fantome iz 3.g i mnogi, mnogi drugi. Ne možemo se time pohvaliti svaki dan, ali u školi nam je bila čak i Janica Kostelić!

Povorka tih šarolikih stvorenja održala se nakon 5. sata u dvorani, gdje su svi prijavljeni mogli pokazati raskoš svojih maski i uloga.

Stručni maskirani žiri imao je jako težak zadatak, nagraditi najbolje i najmaštovitije maske. Dvije su kategorije nagrađenih, razredne i grupne maske. Grupnih maski ove godine nije bilo puno, pa su prvu nagradu i dva dana oslobođenja od provjera znanja osvojili su proricanjem budućnosti i veselim plesom učenici 4.s1 razreda, a jedan dan ekipa anđela i vragova iz 2.g razreda.

U kategoriji razrednih maski bilo je jako napeto i kao i u svakom natjecanju, nakon proglašenja pobjednika ostalo je nekoliko tužnih lica. Naši su se učenici pokazali vrlo maštovitima, kreativnima, zabavnima i složnima u maskiranju što se nadamo da će se nastaviti i idućih godina i da entuzijazam koji su pokazali (osobito sjajni prvi razredi) neće splasnuti ni u narednim godinama. Prvo je mjesto osvojio 3.ft koji nam je prikazao (R)Evoluciju tako živopisno da su se neki članovi žirija prepali (onih veselih neandertalaca). Drugo su mjesto osvojili gosti iz Turske, koje su utjelovili učenici 2. F razreda. Treće su mjesto podijelile zubić vile iz 3.dt i mafijaška ekipa 2.s1 razreda.

Za one koji brinu, tijekom ovih maškara nitko nije nastradao, koliko god opasna bila ekipa. Naravno, u svim nagrađenim maskama (a i onim drugim sjajnim) sudjelovali su i razrednici. Možda će nagodinu i oni dobili slobodan dan za nagradu, zajedno sa svojim učenicima :)

Veselimo se idućem Ludom danu, razmišljajte u čije biste cipele mogli stati i pod čijom maskom mogli zablistati, i nadamo se da će se još više učenika i profesora angažirati i maskirati iduće godine.

Fotografije ludih maski pogledajte u našoj Foto-galeriji!

Psihologinja Mirna Ilakovac

« Studeni 2018 »

14.11.2018. 12:00
Potres mozga i rizik za suicid
Osobe koje su pretrpjele potres mozga imaju prosječno dvostruko veći rizik za samoubojstvo, utvrdili su kanadski znanstvenici s University of Toronto.

24.10.2018. 10:58
Dalmatinski buhač €“ neiskorišteni potencijal hrvatske flore
Porastom svijesti o štetnom učinku različitih sintetskih herbicida, fungicida, insekticida i drugih srodnih kemikalija na okoliš, ekološka se poljoprivreda počinje vra‡ati na velika vrata. Samim time raste značaj i ekonomska vrijednost dalmatinskog buhača (Tanacetum cinerariifolium), biljne vrste koja proizvodi prirodni insekticid i repelent piretrin.