Dan sporta

Autor: Vesna Suvala, 29. 5. 2017.

U četvrtak, 25. svibnja 2017. godine, učenici prvih razreda naše Medicinske škole Osijek obilježili su Dan sporta. Naime, toga dana u 9 sati na srednjoškolskom igralištu okupilo se veselo i zaigrano društvo. Uz stručno vodstvo profesora Zorana Škrinjarića i profesora Marka Skelca ubrzo se se stvorile grupe entuzijastičnih učenika željnih pobjede i adrenalina.

Nogometna i odbojkaška ekipa već su bile na terenu. Započelo je sportsko nadmudrivanje i glasno nadjačavanje publike jer svi misle da je njegov razred bolji od drugoga. Bilo je zamjetnih padova i nezamjetnih ozljeda, ali sve zbog „slatke“ pobjede i sportskoga druženja. Vrijeme je bilo sunčano pa smo i sunčano završili oko 13 sati. U nogometu poredak konačne ljestvice je sljedeći: 1. mjesto 1. s3, 2. mjesto 1. s1, 3. mjesto 1. s2, 4. mjesto 1. g i 5. mjesto 1. f. U odbojci rezultati su sljedeći: 1. mjesto 1. f, 2. mjesto 1. s3, 3. mjesto 1. s2, 4. mjesto 1. s1 i 5. mjesto 1. g. Pobjednicima čestitamo, a za sve sudionike ostaje poznata uzrečica: „Važno je sudjelovati.“ Kao zanimljivosti izdvojila bih vježbanje na spravama (prvo smo morali proučiti kako se koriste), trčanje stazom (više je to bilo sporo hodanje) i igranje košarke. Dan sporta bio je prije svega prijateljsko druženje, boravak u prirodi i rekreacija, a potom sportsko natjecanje. Predlažem da ovakvih dana bude više u školskoj godini. Tada bi nastava, doista, bila najbolja zabava u gradu.

Ivana Žulj, 1. g

« Srpanj 2017 »

26.07.2017. 08:00
Rezistencija na inzulin šteti kostima
Smanjena osjetljivost na inzulin je u novom istraživanju povezana sa smanjenjem koštane mase kod osoba mlade odrasle dobi, utvrdili su korejski istraživači.

15.07.2017. 16:10
Mladi potaknuti na inicijative i volonterstvo u ruralnim područjima
Kolenica, selo u blizini grada Vrbovca u lipnju je postala dom mladih iz čak 5 zemalja! Cilj ovog doga‘anja razmjene mladih, nazvanog Ruralize, bio je kroz razmjenu iskustava i primjera dobre prakse popularizirati život u ruralnim sredinama me‘u mladima, potaknuti ih na pokretanje novih projekata, kao i na vololonterstvo kao važan segment života na selu.