GOSTI IZ BOSNE I HERCEGOVINE U NAŠOJ ŠKOLI

Autor: Vesna Suvala, 25. 5. 2017.

U četvrtak, 30. ožujka 2017. našu su školu posjetili učenici, profesori te ravnatelj Javne ustanove Mješovita srednja škola Živinice iz Živinica u Bosni i Hercegovini. Pedesetak učenika prvih razreda koji se školuju za medicinske sestre/tehničare, zajedno sa svojim profesorima i ravnateljem, ali i pratnjom iz Ministarstva, došli su na stručnu ekskurziju u Osijek u sklopu koje su posjetili i našu školu. Njihov je cilj bio vidjeti uvjete u kojima naši učenici uče i obavljaju vježbe te uspostaviti temelje za buduću suradnju naših škola. Svi su se gosti okupili u našoj „šarenoj dvorani“ te je uz domaćine, pedagoginju Nadu Grujić Tomas, psihologinju Mirnu Ilakovac i voditeljicu aktiva zdravstva Veru Roginu naše okupljanje otvoreno.

Uz naše nastavnice struke i neke učenike koji korijene vuku iz Živinica, učenici koji se školuju za medicinske sestre/tehničare obišli su kabinete opće zdravstvene njege, u kojima su se odvijale redovite vježbe našeg 3.s3 razreda. Oni su im, zajedno sa sestrama - nastavnicama struke, demonstrirali što trenutno rade te govorili o svom školovanju. Osim kabineta za opću zdravstvenu njegu, pokazali su im i kabinet za dječju i kiruršku njegu. U kabinetu za HMP naši su učenici, koji se pripremaju za Državno natjecanje mladih Crvenog križa, prikazali svoje vještine, pod budnim okom svoje mentorice Maje Rakin. Obišli su i kabinete fizioterapeuta te zubotehnički laboratorij, za koji su bili posebno zainteresirani ravnatelj škole i predstavnik Ministarstva, budući da to zanimanje u njihovoj školi još ne postoji. Uz zahvale na gostoprimstvu, razmjenom prigodnih poklona, pozivom u Živinice te idejama o budućoj suradnji, naši su gosti nastavili svoju ekskurziju šetnjom po Osijeku. Radujemo se uzvratnom posjetu i mogućim zajedničkim projektima s Mješovitom srednjom školom Živinice.

Fotografije susreta možete pogledati u našoj Foto-galeriji.

Pedagoginja i psihologinja

« Srpanj 2017 »

26.07.2017. 08:00
Rezistencija na inzulin šteti kostima
Smanjena osjetljivost na inzulin je u novom istraživanju povezana sa smanjenjem koštane mase kod osoba mlade odrasle dobi, utvrdili su korejski istraživači.

15.07.2017. 16:10
Mladi potaknuti na inicijative i volonterstvo u ruralnim područjima
Kolenica, selo u blizini grada Vrbovca u lipnju je postala dom mladih iz čak 5 zemalja! Cilj ovog doga‘anja razmjene mladih, nazvanog Ruralize, bio je kroz razmjenu iskustava i primjera dobre prakse popularizirati život u ruralnim sredinama me‘u mladima, potaknuti ih na pokretanje novih projekata, kao i na vololonterstvo kao važan segment života na selu.