POSJET KLUBU TAUROS

Autor: Vesna Suvala, 25. 5. 2017.

U utorak, 9. svibnja 2017. iskoristili smo dan sporta tako što smo u sklopu škole posjetili Klub Tauros u Osijeku te odradili funkcionalni trening. Pod funkcionalnim treningom podrazumijeva se trening za cijelo tijelo, odnosno cijeli mišićno-koštani sustav. Trening je vodio trener Luka Kutleša, koji je također i kineziolog.

Trening je trajao otprilike sat i pol vremena, naravno bio je težak. Započeli smo laganim zagrijavanjem muskulature i razgibavanjem zglobova pola sata, kako ne bi došlo do nekih neželjenih ozljeda i istegnuća. Nakon zagrijavanja, uslijedio je glavni dio treninga - kružni trening na pet pozicija, od kojih smo se na svakoj zadržavali po 30 sekundi, nakon čega je slijedio dupli odmor. Cijeli trening se temeljio na intervalima, u kojima smo brzim ritmom izvodili pojedine vježbe jakog intenziteta do isteka intervala, zbog čega se trening još naziva i HIIT (high intensity interval trening). Trening je bio veoma naporan, neki su ga dobro podnijeli, a nekima je čak i blago pozlilo (ne brinite, na kraju je sve bilo dobro). Trening je završio laganim opuštanjem i relaksacijom cijeloga tijela i završnim istezanjem mišića. Mene je osobno trening dojmio, imam planove upisati se i nastaviti trenirati. Trening je vrlo dobar za mišiće, kosti, zglobove, općekondicijsko stanje za svakoga kome je u cilju zdravo živjeti. Svakome bih preporučio da odradi probni trening, ovisno o mišljenju, možda i nastavi.

Ivan Bačani, 4.ft

« Ožujak 2024 »