STRUČNA EKSKURZIJA U KRAPINU 3.s1, 3.s2, 3.s3 razreda

Autor: Vesna Suvala, 24. 5. 2017.

Ekskurzija je pravi način da se odvojimo od školskih klupa, briga pa i od same škole. Još je bolja prilika otići na ekskurziju i provesti zajedničko vrijeme s razrednicom, razredom i ljudima s kojima provodite najviše vremena izvan kuće. Tako smo i mi odlučili spojiti ugodno s korisnim te se počastili putovanjem kojim smo se jednim djelom dotakli naše struke.

U ranim jutarnjim satima 12. svibnja 2017., treći razredi naše škole, smjer- medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege, zajedno s razrednicama- magistrama sestrinstva Grdić, Jaman Galeković i Maras te prvostupnicom sestrinstva Rogina, polako su popunjavali dogovoreno mjesto okupljanja. Osim što se mogao primjetiti velik broj duša na jednom mjestu, također se osjetilo uzbuđenje na licima svih 76 učenika koji su nestrpljivo čekali svoja prijevozna sredstva koja će ih odvesti do konačnog cilja – Krapine. Koferi i putne torbe bili su pretrpani. Premda smo išli na 1 dan, svi smo se odlučili „osigurati“ prtljagom, jer kako naša razrednica kaže: „od viška glava ne boli, djeco!“. Dakle, uzbuđeni i sneni smjestili smo se u autobuse i polako krenuli put Krapine. Za vrijeme cijelog puta naši dragi i strpljivi vodiči  poveli su nas kroz pustolovinu riječima o našim zlatnim slavonskim ravnicama, a kasnije i o zagorskim bregima. Putovanje smo skratili zajedničkim druženjem, pjevanjem na sav glas, bacanjem šala.Kada je polako stiglo podne, stigli smo na odredište te smo prije obilaska predviđenih lokacija odlučili svoje „koferčine“ ostaviti u hotelu Krapinskih toplica i usput se malo osvježiti od puta. Polako smo se uputili prema Specijalnoj bolnici Sv.Magdalena – klinika za kardiovaskularne bolesti gdje nas je ljupka Glavna medicinska sestra upoznala s karakteristikama klinike te nas zaintrigirala svim vrlinama koje posjeduju. Nakon posjete Sv.Magdaleni odlučili smo napraviti zajednički „photo session“ ispred Specijalne bolnice za ortopediju i traumatologiju–Akromion, gdje nam je opet u pomoć uskočio naš vodič Branko. Napokon smo dočekali riječi naših razrednica: „Imate slobodno vrijeme do večere!“. Naša ozarena lica govorila su više od 1000 riječi s obzirom na to da je vani taj dan bilo ugodnih +20°C. Naš odmor iskoristili smo za upoznavanje hotela, kupanje u bazenu te razgledavanje okolice Krapinskih toplica. Nakon dugo očekivanog švedskog stola za večeru, povukli smo se u svoje sobice i počeli s pripremama za zabavnu večer koja je uz posjet outletu bila najatraktivniji događaj cijele naše pustolovine. Zabavnu večer iskoristili smo zajednički sa svojim razrednicama koje su se zajedno s nama odlučile malo opustiti, ali do te mjere da i dalje budu naše zvijezde pratilje, vodilje i čuvarice. Isplesani, ali puni dojmova zaputili smo se u svoje mile i uvijek vjerne krevetiće i odlučili se odmoriti za put koliko god nam je dragocjeno vrijeme dozvoljavalo.

Drugi dan posjetili smo Muzej krapinskih neandertalaca  koji pobuđuje veliku pažnju posjetioca. Na putu kući prema našoj miloj i zlatnoj Slavoniji nastavila se vesela atmosfera sa stajanjem u poznati outlet Roses, nakon čega smo se pretvorili u zadovoljne kupce. Pjesma se orila cijelim putem do kasnih večernjih sati kada smo se vratili na mjesto okupljanja gdje su nas dočekali naši dragi roditelji i vratili nas našim kućama.Jer kako se kaže: Kod kuće je najljepše!

Dunja Pleš, 3.s3

« Studeni 2017 »

23.11.2017. 16:00
Cimetom protiv masnog tkiva
Sastojak cimeta može pomoći u sagorijevanju suvišnog masnog tkiva, sugerira istraživanje provedeno u SAD na University of Michigan.

23.11.2017. 11:40
Zemlja postaje sve osvjetljenije mjesto
Ne, to nije dobra vijest. Posljednjih nekoliko godina uzastopno, uslijed umjetne rasvjete koja je u prostornom i količinskom porastu, naš planet nažalost postaje svjetliji i svjetliji. Doznajte detalje!