21. Državno natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa - 11.-14. svibnja 2017. godine

Autor: Vesna Suvala, 17. 5. 2017.

U subotu, 13. svibnja 2017. godine u Osnovnoj školi 22. lipnja u Sisku održano je 21. Državno natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa. Na natjecanju je sudjelovalo 10 ekipa osnovnih škola (kategorija podmlatka) te 10 ekipa srednjih škola (kategorija mladih). Našu je školu predstavljala ekipa u sastavu: Lorena Spreitzer (3.s1), Lea Kasa (3.s1), Matej Jurković (4.s1), Renata Jakić (4.s1), Florijan Hajba (2.dt) i Matea Paradžik (4.s3). Učenike je pripremala i vodila mentorica Maja Rakin, mag.med.techn. Ekipa Gradskog društva Crvenog križa Osijek - Medicinske škole Osijek osvojila je 1. mjesto u kategoriji mladih. Za uspjeh ekipe zaslužna je predanost radu, timski rad, uspješno savladavanje vještina u pružanju prve pomoći te učenje teorijskih znanja. Zahvaljujem kolegi Marku Maceković kao i djelatnicima Gradskog društva Crvenog križa Osijek koji su sudjelovali u pripremi učenika za natjecanje.

« Rujan 2017 »

23.09.2017. 08:00
Svijest o idiopatskoj plućnoj fibrozi
Idiopatska plućna fibroza (IPF) je relativno rijetka bolest, pa se obilježavanjem Svjetskog tjedna IPF-a od 16. do 24. rujna željelo ukazati na njezinu težinu te važnost ranog otkrivanja kako bi se na vrijeme počelo s liječenjem i bolest usporila.

22.09.2017. 15:33
Objavljeni rezultati istraživanja o diskriminaciji u RH
Svaka peta osoba u Hrvatskoj bila je barem jednom diskriminirana u posljednjih pet godina, i to najčeš‡e u području rada i zapošljavanja te zdravstvene zaštite. No, čak 68 posto njih nije potražilo pomo‡, pokazalo je "Istraživanje o stavovima i razini svijesti o diskriminaciji i pojavnim oblicima diskriminacije" Ureda pučke pravobraniteljice i Centra za mirovne studije.