EKSKURZIJA 2.ft, 2.dt i 2.g (Krapina -Verona)

Autor: Vesna Suvala, 12. 5. 2017.

Avantura kodnog naziva "Produženi vikend" započela je u četvrtak, 27. travnja, u četiri sata ujutro. Umorni i sneni, no u isto vrijeme uzbuđeni i veseli, putovali smo prema našem prvom odredištu – Krapini. Učenici 2.dt i 2.g razreda, u pratnji svojih razrednica Anite Ivanković i Mirele Grubišić, te profesora Ivana Kordića, posjetili su Muzej krapinskih neandertalaca, dok je 2. ft zajedno s razrednicom Ivanom Marček, bacc. physioth, a u sklopu stručne prakse, obišao Specijalnu bolnicu za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju u obližnjim Krapinskim toplicama.

Uz pradavno stanište krapinskog pračovjeka, osjetili smo dašak ljudske prapovijesti, a svijet neandertalaca zorno je dočaran i multimedijskim sadržajima. Nakon Hrvatskog zagorja put nas je vodio preko Slovenije prema Italiji. U večernjim satima stigli smo  u predgrađe Verone i smjestili se u hotel (ne, ne izgleda kao na prospektima). Nakon večere druženje se nastavilo u sobama i predvorju hotela. Iako smo svi bili umorni i iscrpljeni od puta veselje je potrajalo dugo u noć. Nakon par sati sna i brzinskog doručka čekala nas je prekrasna  Verona. U kratkom razgledu divili smo se Areni, Piazzi Bra i Piazzi Delle Erbe, te posjetili  Julijinu kuću i neizostavno se slikali pored Julijinog kipa (dug je popis želja koje su nam prostrujale kroz glavu). Vrhunac našeg izleta bila je cjelodnevna adrenalinska avantura zvana Gardaland. Atlantida, Raptor, Plavi tornado, Shaman, Mammut, Oblivion...  isprobali smo sve! Kasno poslijepodne bilo je vrijeme za povratak. Bili smo iscrpljeni, ali ispunjeni novim, nezaboravnim doživljajima.  U Osijek smo sretno stigli  u ranim jutarnjim satima, a misli su nam bile usmjerene prema  našem najboljem prijatelju  –  njegovom veličanstvu krevetu. Ovo iskustvo spada u kategoriju - ponovljivo! Žudimo za još - jer, putovati se mora!

Nives Kenjerić, 2g

« Studeni 2017 »

23.11.2017. 16:00
Cimetom protiv masnog tkiva
Sastojak cimeta može pomoći u sagorijevanju suvišnog masnog tkiva, sugerira istraživanje provedeno u SAD na University of Michigan.

23.11.2017. 11:40
Zemlja postaje sve osvjetljenije mjesto
Ne, to nije dobra vijest. Posljednjih nekoliko godina uzastopno, uslijed umjetne rasvjete koja je u prostornom i količinskom porastu, naš planet nažalost postaje svjetliji i svjetliji. Doznajte detalje!