Međunarodni dan plesa i u našoj školi

Autor: Vesna Suvala, 1. 5. 2017.

Svjetski dan plesa slavi se od 1982. godine 29. travnja i širom svijeta čitaju se međunarodne i nacionalne poruke ljudi neraskidivo vezanih uz ples. UNESCO-ov Međunarodni odbor za ples Međunarodnog kazališnog instituta za ples ITI pokrenuo je ovu inicijativu, a izabrao je dan rođenja začetnika modernog baleta i jednoga od najvećih plesnih reformatora Jeana Georgesa Noverrea za Svjetski dan plesa. Hrvatska Svjetski dan plesa obilježava od 1999. godine.

I ove je godine naša škola postala nakratko plesna pozornica. Uključili smo se  u tu plesnu manifestaciju i nakratko zaplesali na svjetske hitove. Plesna pedagoginja i koordinatorica Međunarodnog dana plesa u Osijeku, Mira Sekereš iz Plesnog studija Shine, našim je učenicima pokazala poznatu koreografiju umjetničkog voditelja programa Vuka Ognjenovića koja je pripremljena za Dan plesa. Naši su učenici 3.s2,3.s3 i 3.l uz pratnju nastavnika zaplesali na hitove svjetske glazbene scene i na taj način podržali međunarodnu manifestaciju Dana plesa. Učenici su tom prilikom pozvani da se priključe svim plesačima na glavnom osječkom trgu u subotu 29.4.2017. s početkom u 11:00 sati.
Zaplešimo svi zajedno i zaboravimo na kulturne i etičke prepreke!

Fotografije pogledajte u Foto - galeriji!

« Prosinac 2017 »

12.12.2017. 12:00
Obiteljski rizik za reumatoidni artritis
Djeca čije majke pate od reumatoidnog artritisa i sama imaju gotovo trostruko veći rizik obolijevanja od ove upalne reumatske bolesti, objavio je znanstveni časopis Arthritis Care & Research.

12.12.2017. 11:00
Škole, uvedite vodu uz školski obrok i pomo‡i ‡ete u smanjenju pretilosti!
Konzumiranje vode uz školski obrok može dovesti do smanjenja pretilosti kod djece, što bi istovremeno moglo smanjiti i troškove liječenja te troškove neizravno povezane s ovim problemom.