Festival gledaj u(druge)

Autor: Administrator , 18. 10. 2023.

Učenici 3.ft i 4.ft razreda 28. rujna 2023. sudjelovali su na vrlo zanimljivom događaju, naime   Festival Gledaj u(druge), koji se održavao na Trgu slobode u Osijeku, pokazao je koliko je bogato civilno društvo u našem gradu. Učenici Medicinske škole Osijek sudjelovali su s mladima iz udruge Dar, to je udruga obitelji s djecom i mladima iz spektra autizma.

Festival se provodi na području cijele Hrvatske, a njime se želi građanima približiti rad svih udruga, predstaviti im različitost njihovog djelovanja u zajednici, ustrajnost i posvećenost u postizanju pozitivnih društvenih promjena i doprinos boljoj kvaliteti života različitih društvenih grupa u nekoj lokalnoj zajednici.  Prva točka Festivala bio je ples naših učenika s članovima udruge Dar. Nakon toga uslijedilo je predstavljanje svake udruge koja je imala svoj štand na festivalu te druženje s građanima. Naši fizioterapeuti odradili su vježbe razgibavanja s građanima iz publike te poznati ples šetalicu, time su promovirali dobrobiti vježbanja i kretanja. Našim prijateljima iz udruge Dar poklonili smo tom prigodom jednu udobnu vreću za relaksaciju, ona će im dobro doći za odmor nakon vježbi i kretanja.

Slike pogledajte u našoj foto galeriji.

Aktivnost se održavala u pratnji nastavnica Đurđice Radić i Ivane Marček.