Likovni natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola: “Volontiram-mijenjam svijet”

Autor: Vesna Suvala, 5. 9. 2018.

Poštovani,

Hrvatski Crveni križ ove godine obilježava 140 godina postojanja i djelovanja te tom prigodom organizira likovni natječaj na temu volontiranja za učenike osnovnih i srednjih škola. Namjera je da se natječajem pod nazivom “Volontiram-mijenjam svijet” učenici potaknu na izradu likovnih radova kojima će pokazati na koji način svojim volonterskim djelovanjem postaju aktivni i odgovorni članovi zajednica u kojima žive.

Natječaj će biti otvoren od 15. rujna do 9. listopada 2018.

Radovi će biti izloženi u Muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu od 5. do 19. prosinca 2018. Godine. Na Međunarodni dan volontera, 5. prosinca 2018. Godine, organizirat će se dodjela prigodnih nagrada te službeno otvorenje izložbe.

U prilogu dostavljamo pravila natječaja, prijavni obrazac te suglasnost za korištenje osobnih podataka. Ukoliko ste zainteresirani za sudjelovanje, molimo vas da postupite prema uputama koje se nalaze u dokumentu “Likovni natječaj za učenike”, a nas, Gradsko Društvo Crvenog križa Osijek, na e-mail ivavrebac@crvenikrizosijek.hr ili tomislavtomas@crvenikrizosijek.hr, kratko obavijestite o tome da ste svoje radove poslali Hrvatskom Crvenom križu.

« Rujan 2018 »

22.09.2018. 08:00
Vlada: Više novca za zdravstvo
Vlada je u saborsku proceduru uputila prijedloga zakona kojim se predlaže ukidanje doprinosa za zaštitu zdravlja na radu od 0,5% uz istovremeno povećanje doprinosa za zdravstveno osiguranje s 15% na 16,5%.

17.09.2018. 08:49
Europska no‡ istraživača u pet hrvatskih gradova
Europska no‡ istraživača, najve‡i popularno-znanstveni doga‘aj u Europskoj uniji, održat ‡e se 28. rujna 2018. u Zagrebu, Splitu, Rijeci i Puli najavljeno je na konferenciji za novinare u Ministarstvu znanosti i obrazovanja koje je koordinator tog dvogodišnjeg projekta financiranog u sklopu Obzora 2020. s više od 2,5 milijuna kuna.