Književna večer Dobriše Cesarića „Sve što slutnja šapne“ u Magisu

Autor: Vesna Suvala, 15. 6. 2017.

Društvo pjesnika „Antun Ivanošić“ i  učenice Čitateljskoga kluba Medicinske škole Osijek, 12. lipnja 2017., organizirali su, u Magisu (Europske avenije 6) večernje pjesničko druženje „Sve što slutnja šapne“ u čast 115. godišnjice rođenja pjesnika Dobriše Cesarića.

Program je započeo u 19.30 sati, a posjetitelji su saznali nešto više o nepoznatim detaljima Cesarićeve biografije i životnim vezama s Osijekom (rođen u Slavonskoj Požegi 1902. - preminuo u Zagrebu 1980.). Biografiju je predstavila učenica Medicinske škole Osijek Larisa Marić, mentorica Alta Pavin Banović, mag. theol. et mag. bibl., ulomak iz djela „Moje osječko đakovanje“ čitala je Anastasia Ivančević, mentorica Mirta Faktor, prof., Cesarićevu pjesmu Ljubavno predvečerje kazivala je Bojana Višekruna, mentorica Vesna Kasač, prof., a izbor iz poezije članovi Društva pjesnika uz gitarsku pratnju Dubravka Lažete.

Anastasia Ivančević, 1. g

« Prosinac 2017 »

12.12.2017. 12:00
Obiteljski rizik za reumatoidni artritis
Djeca čije majke pate od reumatoidnog artritisa i sama imaju gotovo trostruko veći rizik obolijevanja od ove upalne reumatske bolesti, objavio je znanstveni časopis Arthritis Care & Research.

12.12.2017. 11:00
Škole, uvedite vodu uz školski obrok i pomo‡i ‡ete u smanjenju pretilosti!
Konzumiranje vode uz školski obrok može dovesti do smanjenja pretilosti kod djece, što bi istovremeno moglo smanjiti i troškove liječenja te troškove neizravno povezane s ovim problemom.