Književna večer Dobriše Cesarića „Sve što slutnja šapne“ u Magisu

Autor: Vesna Suvala, 15. 6. 2017.

Društvo pjesnika „Antun Ivanošić“ i  učenice Čitateljskoga kluba Medicinske škole Osijek, 12. lipnja 2017., organizirali su, u Magisu (Europske avenije 6) večernje pjesničko druženje „Sve što slutnja šapne“ u čast 115. godišnjice rođenja pjesnika Dobriše Cesarića.

Program je započeo u 19.30 sati, a posjetitelji su saznali nešto više o nepoznatim detaljima Cesarićeve biografije i životnim vezama s Osijekom (rođen u Slavonskoj Požegi 1902. - preminuo u Zagrebu 1980.). Biografiju je predstavila učenica Medicinske škole Osijek Larisa Marić, mentorica Alta Pavin Banović, mag. theol. et mag. bibl., ulomak iz djela „Moje osječko đakovanje“ čitala je Anastasia Ivančević, mentorica Mirta Faktor, prof., Cesarićevu pjesmu Ljubavno predvečerje kazivala je Bojana Višekruna, mentorica Vesna Kasač, prof., a izbor iz poezije članovi Društva pjesnika uz gitarsku pratnju Dubravka Lažete.

Anastasia Ivančević, 1. g

« Listopad 2017 »

22.10.2017. 04:00
Dan svjesnosti o mucanju, 22.10.
Kako bi se ukazalo na problem mucanja i podignula razina razumijevanja o izazovima s kojima se osobe koje mucaju suočavaju, svakog se 22. listopada održava Međunarodni dan svjesnosti o mucanju.

17.10.2017. 15:46
Festival znanosti - Sinj 2017.
I ove godine Sinj na tjedan dana postaje grad hrvatskih zvijezda u svjetskoj znanosti i grad znanosti od 16. do 21. 10. 2017. pod visokim pokroviteljstvom Predsjednice RH i potporom Ministarstva znanosti i obrazovanja. Gosti Festivala bit ‡e naši vrhunski znanstvenici u svjetskoj znanosti: I. Điki‡, G. Pai‡, T. Prokopec, J. Fariči‡, R. Matasovi‡, L. Forro, T. Žakula, N. Raos, B. Salopek-Sondi, I. Sondi, A. Radoni‡, K. Vlahoviček, O. Polašek i T. Portada.