Regionalno natjecanje mladih fotografa - Foto dani mladih

Autor: Vesna Suvala, 22. 5. 2017.

Udruga Izvan fokusa, organizator Foto dana mladih poziva sve zainteresirane da se prijave za sudjelovanje u natjecanju. Foto dani mladih projekt je koji kroz umjetnost fotografije promovira turističke potencijale i ljepote Hrvatske te mlade fotografe informira, educira i upoznaje sa njihovom zemljom te kulturom i umjetnosti.

Program Foto dana mladih održava se već sedam godina, a pod visokim pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske Kolinde-Grabar Kitarović, Ministarstva turizma i Ministarstva kulture.

Ovogodišnji Foto dani mladih održavaju se u Karlovcu od 10. do 15.08.2017. godine i okupljaju mlade fotografe iz cijeloga svijeta na međunarodnu fotografsku konkurenciju.

Pozivamo zainteresirane učenike da se prijave slanjem svojih najboljih fotografija na natječaj za izbor sudionika budući da prijave traju još veoma kratko (do 01. lipnja). Više informacija, pravila i prijavnicu može se pronaći na www.fotodanimladih.com.hr.

Postupak prijave

• prijavu je potrebno izvršiti za vrijeme trajanja natječaja (do 10.06.2017. godine u 23:59h)
  • na natječaj se mogu prijaviti osobe od 16 do 21 godine starosti iz cijeloga svijeta
  • za uspješnu prijavu potrebno je popuniti sva obvezna polja prijavnice te priložiti fotografije
  • prijavljene fotografije nisu određene tematski ni tehnički, fotografije kojima se autor prijavljuje trebaju biti njegove najbolje i reprezentativne

Postupak izbora

• od prijavljenih fotografa bira se do 50 najboljih fotografa koji će ostvariti pravo sudjelovanja u natjecateljskom programu Foto dana mladih, a prvih 10 fotografa ostvaruje pravo sudjelovanja bez naknade kotizacije
  • kriteriji odabira je isključivo kvaliteta i talent fotografa prema prijavljenim fotografijama te opisu vlastitog iskustva
  • rezultati natječaja objavit će se u roku do 15 dana nakon zatvaranja prijava 10.06.2017. godine
  • Svi prijavljeni o rezultatima natječaja bit će obaviješteni putem maila, a rezultati će se objaviti na internetskoj stranici www.fotodanimladih.com.hr

Uvjeti sudjelovanja

• prijavljena osoba mora posjedovati DSLR fotoaparat kojim se u slučaju prolaza mora koristiti na Foto danima mladih u Karlovcu (ne digitalcem ili kompaktnim aparatima)
  • prijavljena osoba se u slučaju prolaska na natječaju obavezuje uplatiti kotizaciju za 6 dana sudjelovanja u programskim aktivnostima Foto dana mladih. Deset najboljih fotografa u rezultatima prijava oslobođeno je plaćanja kotizacije, a preostalih 40 dužno je podmiriti kotizaciju u iznosu od 150EUR.
  • svih 50 sudionika koji zadovolje navedene uvjete osiguran je hostelski smještaj punog pansiona u Karlovcu bez naknade – 5 noćenja, obroke 3 puta dnevno i u slučaju potrebe prijevoz do lokacija fotografiranja
  • prijavljena osoba obavezuje se poštovati pravila natječaja na samim Foto danima mladih te fotografirati sa modelom koji mu je dodijeljen!
  • prijavljena osobna suglasna je potpisati izjavu kojom autorska prava snimljenih fotografija na Foto danima mladih prepušta na korištenje organizaciji Foto dana mladih, udruzi Izvan fokusa, u svrhe promocije Foto dana mladih neograničeno vremenski i prostorno (grupnih izložbenih programa, objavama u medijima, društvenim mrežama, ostalim oblicima digitalne upotrebe, izrade promotivnih materijala za Foto dane mladih koristeći navedene fotografije, izrada oglasa za promociju Foto dana mladih te ostale promotivne aktivnosti promocije Foto dana mladih, kao i korištenje u izvještajnim publikacijama, izvještajima donatorima i ustupanje fotografija na korištenje isključivo sponzorima Foto dana mladih). Autor zadržava daljnja autorska prava nad predmetnim fotografijama u situacijama koje nisu vezane s Foto danima mladih. Izjavu će organizacija pripremiti nakon rezultata natječaja, u slučaju izbora prijavljene osobe.
  • radni(službeni) jezik na Foto danima mladih je engleski jezik

MODELI

• Natječaj za modele održat će se u u lipnju i srpnju, a više informacija o programu za modele objavit će se uskoro.

« Lipanj 2017 »

22.06.2017. 16:00
Studija upozorava na e-cigarete
Nalazi američkih znanstvenika sugeriraju kako uporabu elektronskih cigareta prati rizik za oštećenja DNK usporediv s pušenjem običnih cigareta bez filtera.

08.06.2017. 12:34
Slavimo mora i oceane!
8. lipnja svake se godine obilježava Svjetski dan oceana. Turistička sezona, vrijeme sunca, mora i kupanja se bliži, ima li stoga boljeg načina da je započnemo od dana posve‡enog promišljanju o našim doprinosima ekosustavima od kojih ovisi cijeli život na Zemlji?