21. Međužupanijsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa

Autor: Vesna Suvala, 13. 4. 2017.

U subotu, 8.travnja 2017. godine u Osnovnoj školi Dobriša Cesarić održano je 21. natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa. Na natjecanju je sudjelovalo 10 ekipa osnovnih škola (kategorija podmlatka) te 9 ekipa srednjih škola (kategorija mladih). Našu je školu predstavljala ekipa u sastavu: Lorena Spreitzer (3.s1), Lea Kasa (3.s1), Matej Jurković (4.s1), Renata Jakić (4.s1), Florijan Hajba (2.dt) i Matea Paradzik (4.s3). Učenike je pripremala  i vodila mentorica Maja Rakin, mag.med.techn.

Ekipa Gradskog drustva Crvenog kriza-Medicinske škole Osijek osvojila je 1. mjesto u kategoriji mladih te se time plasirala na Drzavno natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa. Za uspjeh ekipe zaslužna je predanost radu, uspješno savladavanje vještina u pružanju prve pomoći te učenje teorijskih znanja. Zahvaljujem  kolegi Marku Maceković kao i djelatnicima Hrvatskog Crvenog križa koji su sudjelovali u pripremi učenika za natjecanje. Također, zahvaljujem i svim učenicima naše škole koji su na natjecanju sudjelovali kao vodiči ekipa.

« Lipanj 2017 »

22.06.2017. 16:00
Studija upozorava na e-cigarete
Nalazi američkih znanstvenika sugeriraju kako uporabu elektronskih cigareta prati rizik za oštećenja DNK usporediv s pušenjem običnih cigareta bez filtera.

08.06.2017. 12:34
Slavimo mora i oceane!
8. lipnja svake se godine obilježava Svjetski dan oceana. Turistička sezona, vrijeme sunca, mora i kupanja se bliži, ima li stoga boljeg načina da je započnemo od dana posve‡enog promišljanju o našim doprinosima ekosustavima od kojih ovisi cijeli život na Zemlji?