VAŽNE OBAVIJESTI MATURANTIMA/CAMA-PRISTUPNICIMA/CAMA ISPITIMA 15. DM (1. rok, 2024. godine)

Autor: Zlata Mihić, 27. 5. 2024.

VAŽNE  OBAVIJESTI   MATURANTIMA / CAMA -

PRISTUPNICIMA / CAMA  ISPITIMA   15.  DM  ( 1. rok,  2024. godine )

Poštovane  Maturantice i Maturanti -

Pristupnice i Pristupnici  ispitima  15. državne mature,

-  Lijepo Vas molim, u Bazi, nakon sjednice Nastavničkog vijeća, danas, u ponedjeljak, 27. V. 2024. godine, poslije 13 sati i u slijedeća 24 sata svi potvrdite točno upisane zaključne ocjene završnoga razreda, a ako neka ocjena nije točna molim, za ispravak ocjene u e-Matici, obratite se Razrednici/ku.

- Nadalje, u ime  Članova/Članica  ŠIP-a  Medicinske škole Osijek sve Vas lijepo molim da, na svaki ispit državne mature donesete osobni dokument s fotografijom (osobna iskaznica, putovnica, vozačka dozvola), kemijsku olovku (plavi, crni zapis) i samo dozvoljeni pribor, propisan Ispitnim katalogom predmeta koji polažete. Dođite na vrijeme u školu, a u holu iste, na oglasnoj ploči, provjerite u kojoj ispitnoj prostoriji (IP) pišete ispit. Ne dolazak na ispite, molim, unaprijed opravdajte Razredniku/Razrednici važećom liječničkom iskaznicom.

- Podsjetimo: u petak, 7. VI. 2024. godine  prvi je ispit  15. DM u MŠO  onaj iz Njemačkog jezik, za dvije Maturantice, s početkom  u  9:00 sati, a u ponedjeljak, 10.VI. 2024. u  9:00 sati,  za sve ostale Maturante/ice je ispit iz Engleskog jezika, kao prvi.

- Poštujući  Pravilnik o polaganju ispita DM te Upute nastavnika u IP, molimo, primjereno se ponašajte, a ispite napišite najbolje što znate, jer su samo dobri rezultati istih obvezatan uvjet pri upisu na studijske programe u Republici Hrvatskoj, u ovoj akademskoj godini ili u godinama koje su pred Vama.

- Podsjećam Vas  i na slijedeće:

- imate mogućnost prigovora na provedbu ispita, a kasnije, poštujući rokove, na bodovanje ispita,
- osobno, uz osobnu iskaznicu i potpis Evidencijske liste, od 19. VII. 2024. ili kasnije, u Tajništvu Medicinske škole Osijek, na koncu ćete podići svoje  Potvrde o položenim ispitima DM,

- ispite 2. roka, po želji ili potrebi, prijavljujete samostalno od 18.VII. do 31. VII. 2024. godine, a  posebice i na 1. i na 2. roku ispita DM pravodobno reagirajte  na sve zahtjeve odabranih studijskih programa u RH, vodeći računa o rokovima za sve što, opet osobno, trebate dostaviti na iste (primjerice, potvrdu o zdravlju).

Uzdajući se u  Vaše znanje i poštenje,  u ime Predsjednice  i  svih  Članica/Članova  ŠIP-a  Medicinske škole  Osijek svima  želim odličan uspjeh na ispitima 15. državne mature  te  Vas sve srdačno pozdravljam.  Sretno!

IK  Z. Mihić, prof.

« Srpanj 2024 »