Učenici volonteri s profesoricom Snježanom Tomljenović sudjelovali su i ove godine u višegodišnjem projektu pod nazivom Školski botanički vrt.
Projekt je započeo 2014. godine izradom rondela školskog botaničkog vrta i sadnjom autohtonog ljekovitog i začinskog bilja o kojemu učenici uče u sklopu nastave Biologije kao i nekih strukovnih predmeta te je dostupan svim učenicima i djelatnicima naše škole.
Posađeno je i nekoliko rondela s ukrasnim biljkama, više stabala voćaka i drugog drveća te mali ružičnjak uz stazu. Vrt se redovito i brižno uređuje i održava te ga dopunjujemo novim ukrasnim i ljekovitim biljkama.
Cilj je ove aktivnosti oblikovanje i razvijanje svijesti o potrebi očuvanja prirodnih vrijednosti održivog razvoja i povećanje kakvoće neposrednog okoliša očuvanjem bioraznolikosti te racionalnije korištenje prirodnih resursa za sigurniju budućnost.
Ovim projektom željeli smo potaknuti sve na aktivno sudjelovanje u uređenju neposrednog okoliša te ukazati na potrebu neprestane brige i truda u očuvanju naše prirode kako bi ju učinili ljepšom, zdravijom i ugodnijom za život.
Svi se rado družimo u našem školskom vrtu i pratimo rast i razvoj biljaka tijekom različitih godišnjih doba. Učenici rado i često pomažu u poslovima održavanja vrta i podržavaju naše aktivnosti.
Voditeljica projekta: Snježana Tomljenović, prof.




