Datum objave: 6. svibnja 2026.
Kategorija: novosti

Međunarodni dan primalja

Međunarodni dan primalja obilježava se svake godine 05. svibnja. Danas su učenice 2.p razreda sa razrednicom i zamjenskom razrednicom sudjelovale u obilježavanju Dana primalja na Klinici za ginekologiju u opstetriciju KBC-a Osijek.
Razgovarale su s trudnicama i dijelile promotivne i edukativne materijale te su uz kolegice, magistre primaljstva, vodile trudnice u rađaonicu tijekom promotivne akcije “Otvorena vrata rodilišta”.

Tom su prigodom trudnice, zajedno sa svojim partnerima, imale mogućnost obići rađaonicu , razgovarati s primaljama te dobiti odgovore na sva pitanja vezana uz trudnoći, porod i postporođajno razdoblje.
Poslušale smo i dva vrlo zanimljiva predavanja.

Marijana Jaman -Galeković i Josipa Pandurić

Pročitajte još

ŠKOLSKI BOTANIČKI VRT (2025./2026.)

Učenici volonteri s profesoricom Snježanom Tomljenović sudjelovali su i ove godine u višegodišnjem projektu pod nazivom Školski botanički vrt.  Projekt je započeo 2014. godine izradom rondela školskog botaničkog vrta i sadnjom autohtonog ljekovitog i začinskog...

Prevencija raka dojke

Dana 15. svibnja 2026. u Medicinskoj školi Osijek organizirali smo predavanje o prevenciji raka dojke u sklopu projekta Prevencija raka dojke. Predavanje smo održali majkama 4. s razreda s ciljem podizanja svijesti o važnosti rane prevencije raka dojke. Naglasili smo...

Skip to content