Međunarodni dan primalja obilježava se svake godine 05. svibnja. Danas su učenice 2.p razreda sa razrednicom i zamjenskom razrednicom sudjelovale u obilježavanju Dana primalja na Klinici za ginekologiju u opstetriciju KBC-a Osijek.
Razgovarale su s trudnicama i dijelile promotivne i edukativne materijale te su uz kolegice, magistre primaljstva, vodile trudnice u rađaonicu tijekom promotivne akcije “Otvorena vrata rodilišta”.
Tom su prigodom trudnice, zajedno sa svojim partnerima, imale mogućnost obići rađaonicu , razgovarati s primaljama te dobiti odgovore na sva pitanja vezana uz trudnoći, porod i postporođajno razdoblje.
Poslušale smo i dva vrlo zanimljiva predavanja.
Marijana Jaman -Galeković i Josipa Pandurić



